Jesteś tutaj:Sport I Bieg Pamięci Obrońców Kłecka
środa, 01 sierpnia 2018 08:27

I Bieg Pamięci Obrońców Kłecka

 
I Bieg Pamięci Obrońców Kłecka archiwum redakcji

Za ponad miesiąc ulicami Kłecka odbędą się pierwsze zawody biegowe, upamiętniające obrońców tej miejscowości z 1939 roku.

Impreza odbędzie się w niedzielę 9 września, a trasa biegu wytyczona została ulicami miasta na dystansie 5 i 10 kilometrów. Osobno także przewidziano bieg dziecięcy. Wydarzenie upamiętniać będzie mieszkańców Kłecka i okolic, którzy we wrześniu 1939 roku, w ramach straży obywatelskiej, stawili opór wkraczającym wojskom niemieckim, za co okupant odpowiedział masową egzekucją i innymi represjami.

Bieg główny na dystansie 5 i 10 km wystartuje o godzinie 15:00, natomiast biegi dzieci wystartują o godz. 14:00. Zapisy prowadzone są na stronie https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-klecko, natomiast wszelkie informacje oraz regulamin biegu dostępne są na powyższej stronie oraz na www.mgokklecko.naszgok.pl. Wpisowe wynosi 40 zł (biegi główne) oraz 10 zł (biegi dla dzieci). W pakiecie startowym znajduje się m.in. numer startowy na pamiątkę, medal pamiątkowy, posiłek regeneracyjny, gadżety biegu i od sponsorów.

Wszelkie szczegółowe informacje organizatorzy przekażą do 25 sierpnia.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane