piątek, 10 sierpnia 2018 17:20

W sobotę na Strumykową powraca III liga

  mn
W sobotę na Strumykową powraca III liga zdjęcie nadesłane

Po siedmiu latach piłkarska III liga wraca do Gniezna. W sobotę w spotkaniu inaugurującym nowy sezon podopieczni Mariusza Bekasa podejmą na stadionie przy ulicy Strumykowej KKS 1925 Kalisz.

W sobotnie popołudnie kibiców piłki nożnej w naszym mieście czeka nie lada gratka. Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka rozpoczną bój w grupie 2 III ligi meczem z KKS-em 1925 Kalisz. Spotkanie zapowiada się bardzo atrakcyjnie, gdyż kaliszanie to jeden z faworytów rozpoczynającego się sezonu. Ekipa prowadzona przez Piotra Morawskiego zasilona została w letnim oknie transerowym kilkoma zawodnikami z doświadczeniem ekstraklasowym co wydatnie wpłynęło na podniesienie jakości sportowej kaliskiego zespołu. Dla znawców futbolu takie nazwiska jak Mateusz Żytko czy Marcin Radzewicz nie są anonimowe.

Gnieźnianie z kolei nie przystępują do nowego sezonu w roli potentata. Trzon zespołu, który awansował z IV ligi pozostał, w dodatku biało-niebieskie barwy zasiliło kilku wartościowych zawodników takich jak Radosław Mikołajczak (były zawodnik Legii Warszawa), Mateusz Roszak (z Polonii Środa) czy kilku innych. Niewątpliwym jest to, że wartość sportowa naszego zespołu wzrosła, zwiększyła się konkurencja i z pewnością stać będzie naszych piłkarzy na toczenie wyrównanej rywalizacji z najlepszymi ekipami w III lidze.

W sobotnim spotkaniu z KKS-em z pewnością w szeregach Mieszka nie będzie okazji ujrzeć kontuzjowanych Igora Łuszczewskiego oraz Adriana Bartkowiaka. Pozostali członkowie kadry Mieszka są gotowi do gry i do dyspozycji trenera Mariusza Bekasa. Z pewnością nastroje w naszym zespole są bardzo pozytywne, bo w letnich meczach kontrolnych beniaminek z Grodu Lecha prezentował się z bardzo obiecującej strony. Mieszkowcy pokonali wszystkich swoich sparingowych przeciwników, a grali z drugo i trzecioligowcami. 

Pojedynek z zespołem z Kalisza będzie pierwszym od siedmiu lat meczem na stadionie przy Strumykowej, którego stawką będą trzecioligowe punkty. Biorąc pod uwagę potencjał obu zespołów zapowiadają się spore emocję, a początek pojedynku zaplanowano na godzinę 17.00.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane