Jesteś tutaj:Sport Rajd rowerowy gnieźnieńskich policjantów
czwartek, 27 września 2018 12:26

Rajd rowerowy gnieźnieńskich policjantów

 
Rajd rowerowy gnieźnieńskich policjantów źródło: KPP Gniezno

W minioną sobotę grupa funkcjonariuszy i pracowników tutejszej komendy wzięła udział w II Rajdzie Rowerowym.

Mimo chłodnej i bardzo wietrznej pogody, w sobotę, 22 września 2018 r. z placu gnieźnieńskiej komendy wyruszyła druga edycja rajdu, w której wzięli udział mundurowi i cywilni pracownicy tutejszego garnizonu. Wyjazd był inicjatywą pracownic Zespołu Finansów, które wspólnie z policjantami chciały aktywnie włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestników na starcie powitał Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki, który był patronem tego przedsięwzięcia, wręczając wszystkim odblaski i magnesy z okolicznościowym, rajdowym nadrukiem. Rowerzyści udali się w kierunku Czerniejewa w około 25-kilometrową trasę, a w ciągu całej podróży przyświecało im słońce i porywy silnego wiatru. Mimo to panowała wesoła i przyjazna atmosfera.

Po dotarciu do mety zostali przywitani przez obecnych właścicieli oraz towarzyszący im personel Kompleksu Pałacowo–Parkowego w Czerniejewie. Po wspólnym obiedzie, grupa została zaproszona do zwiedzenia wnętrz czerniejewskiego pałacu. Historię zabytkowego obiektu, wzniesionego w 1771 roku, a także wiele ciekawostek, przekazał uczestnikom przewodnik, podsumowując, że jest to „klimatyczne miejsce z duszą”. Warto dodać, że ostatnim właścicielem Czerniejewa był Zygmunt hr. Skórzewski, czwarty ordynat na Czerniejewie i Radomicach, syn Witolda i Marii z ks. Radziwiłłów. Zygmunt Skórzewski wziął czynny udział w powstaniu wielkopolskim, za co Niemcy wydali na niego wyrok śmierci - nie wykonano go. Hrabia Skórzewski zmarł w 1974 roku na Korsyce.

Na koniec zwiedzania uczestnicy udali się do zabytkowej wozowni, gdzie podziwiali zabytkowe powozy konne. Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki podziękował wszystkim uczestnikom i osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tego przedsięwzięcia. Uczestnicy tegorocznego rajdu zapowiedzieli swoje uczestnictwo w przyszłym roku. 

źródło: KPP Gniezno​

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane