Jesteś tutaj:Sport Wspólnie pobiegli dla Antosia
sobota, 06 października 2018 16:47

Wspólnie pobiegli dla Antosia

 
Wspólnie pobiegli dla Antosia fot. Rafał Wichniewicz

Spora grupa mieszkańców pojawiła się w sobotnie popołudnie nad Jeziorem Winiary, gdzie odbył się charytatywny bieg, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie małego Antosia.

O tym, że gnieźnian nie trzeba specjalnie zachęcać do pomocy innym, wiadomo wielu, a kiedy pojawia się okazja do aktywnej pomocy - także ich nie brakuje. Tak też było 6 października na popularnych "Łazienkach", gdzie na plaży zgromadziło się pełno rodzin, a także co bardziej wytrawnych biegaczy. Wszytko po to by pomóc małemu chłopcu - Antosiowi Cichemu.

Chłopiec urodził się z wadą wrodzoną - przepukliną oponowo-rdzeniową z rozszczepieniem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. W swoim krótkim życiu przeżył już wiele operacji oraz zabiegów, które mają pomóc mu w dalszym życiu. Wciąż jednak brakuje na to środków, ale wciąż nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy wspierają Antosia. Chłopiec jest podopiecznym przedszkola "Orzełki", prowadzonego przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, który też postanowił zorganizować bieg charytatywny na jego rzecz.

Ponieważ chłopiec każdego dnia walczy o kolejne kroki, dla niego te biegowe wykonali inni, którzy w sobotę pojawili się nad Jeziorem Winiary. Najpierw w biegu rodzinnym, na dystansie 500 metrów wystartowali dorośli ze swoimi dziećmi, a później na odcinku 5 i 10 kilometrów pobiegli już bardziej wytrwali zawodnicy. Bez nagród, bez zobowiązań, a jedynie z pamiątkowymi medalami. Cały dochód zostanie przeznaczony zostanie na dalsze leczenie Antosia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane