poniedziałek, 08 października 2018 12:47

Kolejna przegrana gnieźnian

 
Kolejna przegrana gnieźnian fot. Rafał Wichniewicz

W minioną sobotę w hali widowiskowo-sportowej odbył się drugi w tym sezonie mecz Sklepu Polskiego MKK Gniezno, który zmierzył się z drużyną z Międzychodu.

Gospodarze do tego spotkania nastawieni byli bojowo, gdyż po niezbyt udanej inauguracji ligi, była okazja do zreflektowania się przed gnieźnieńską publicznością. Jednocześnie jednak rywal, który tego dnia zawitał w hali przy ul. Sportowej, już tydzień temu pokazał iż stawiać będzie wysoko poprzeczki swoim rywalom, kiedy to pokonał na własnym boisku SMS PZKosz Władysławowo 82:53. Trudno powiedzieć, czy Sokoły zdecydowały się powtórzyć ten rezultat, bowiem mecz w Gnieźnie zakończył się niemal takim samym wynikiem - na korzyść gości.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wyrównanej połowy pierwszej kwarty i chwilowego prowadzenia gnieźnian, jednak już wkrótce, po rozpoznaniu swojego meczowego przeciwnika, międzychodzianie zaczęli odbijać punktami coraz dalej. W efekcie pierwsza część zakończyła się już dotkliwą przegraną 16:28, a z czasem tylko się ona powiększała. Goście z Międzychodu bardzo dobrze wykorzystywali słabość gnieźnian, którym w drugiej kwarcie przyszło zdobyć kolejne punkty dopiero w końcówce czwartej minuty - do połowy wynik gości "rozrósł" się do 53 punktów przy 22 dla gospodarzy. To już pokazywało iż w dalszej części spotkania pozostaje jedynie gra o honor, bo choć w trzeciej odsłonie udało się ten rezultat nieco zmniejszyć, to jednak nie można było mówić o zmianie losu tej rozgrywki. Ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 51:82 na korzyść Sokołów.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza rychu wtorek, 09 października 2018 06:19 napisane przez rychu

    widownia praktycznie pusta, na dyskoteke też niewielu przyszło , coś niechętnie gnieźnianie jako widownia korzystają z tej hali, nie mają kasy na bilety ?

  • Link do komentarza krab poniedziałek, 08 października 2018 14:05 napisane przez krab

    Przecież to ściema, dżiPieS to Pis bis. Tylko z innym posłem

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane