wtorek, 16 października 2018 14:37

Gnieźnieńscy Tytani inaugurują sezon dwa razy poza podium

  mn
Gnieźnieńscy Tytani inaugurują sezon dwa razy poza podium zdjęcie nadesłane

Rugbiści z Gniezna 7 października zainaugurowali nowy sezon Pucharu Pucharu Polski Rugby 7 w Poznaniu oraz w minioną sobotę we Wrocławiu. Po dwóch turniejach Tytan zajmuje trzecią pozycję w ogólnej klasyfikacji choć w obu turniejach lokował się poza podium. 

W Poznańskim turnieju Tytan po bardzo dobrych dwóch zwycięskich spotkaniach w grupie stracił kolejnych ważnych graczy ( urazu nabawił się Tomasz Gruszczyński oraz Marcin Szumiński, a w turnieju z powodu kontuzji nie mógł wystąpić kapitan drużyny Patryk Popek) i w meczach o medale musiał uznać wyższość graczy z Koszalina oraz Szczecina. Mecz o brązowy medal był możliwością rewanżu dla Kaskady Szczecin po porażce grupowej i na nieszczęście dla gnieźnian takim się okazał. Gnieźnianie przegrali ostatecznie 33:0 i zajęli czwartą lokatę. 

Natomiast we Wrocławiu Tytan przegrał tylko jedno spotkanie z debiutującą w rozgrywkach siedmioosobowych drużyną Klubu Sportowego Budowlani, 7:24 i zajął drugie miejsce w grupie C. Niestety z powodu gorszego stosunku małych punktów nie udało się awansować gnieźnianom do półfinałów cup i walczyć o medale. 

W pucharze Plate (o 5 miejsce) Tytani wygrali z RC Bełchatów 21:12 oraz 19:5 z Czarnymi Bytom. 

Trener Robert Bosiacki: ,, Jesień jest dla nas okresem przebudowy składu personalnego i cieszymy się, że sprzyja nam kalendarz i trochę mniej gry jesienią. Wypadło nam aktualnie ze składu kilku na prawdę kluczowych zawodników i mam nadzieję, że sytuacja poprawi się wiosną. Do pierwszej drużyny wchodzą młodzi wychowankowie jak Olek Przybylski, który rozegrał pierwszy mecz i zdobył swoje pierwsze przyłożenie w seniorskim rugby. Zdaję sobie jednak sprawę, że musi upłynąć trochę czasu żeby młodzi zawodnicy zaczęli dawać realną korzyść drużynie seniorów. 

Priorytetem dla nas na jesień jest zebrać jak najwięcej nowych adeptów Rugby w Gnieźnie, którzy dołączą do drużyny zarówno seniorskiej jak i grup młodzieżowych. Tak więc, nie wahaj się i przyjdź na pierwszy trening!” (dane kontaktowe poniżej)

Skład GKR Tytan w obu turniejach:

Mateusz Gładki

Jędrzej Niedzielski 
Tomasz Gruszczyński
Sebastian Graczyk
Michał Kropski
Adam Nowaczyk
Jakub Kucharski
Aleksander Przybylski
Paweł Leśniowski
Marcin Szumiński 
Maciej Włódarski
Filip Sadłowski


Klasyfikacja Pucharu Polski Rugby 7:

01. Posnania Poznań          28/2 pkt.

02. Kaskada Szczecin        22/2 pkt.

03. Tytan Gniezno              14/2 pkt.

04. KS Budowlani Łódź       13/1 pkt.

05. Husar Bolesławiec         11/1 pkt.

06. RC Koszalin                   9/1 pkt.

07. Czarni Bytom                 7/1 pkt.

08. Rugby Wrocław              5/1 pkt.

09. Werewolves Wąbrzeźno  3/1 pkt.

      RC Bełchatów                3/1 pkt.

11. RT Olsztyn                     1/1 pkt.

      Husaria Kalisz                1/1 pkt.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane