Jesteś tutaj:Sport Święto szczypiorniaka - pamiątkowy medal dla SP nr 12 w Gnieźnie
piątek, 02 listopada 2018 16:12

Święto szczypiorniaka - pamiątkowy medal dla SP nr 12 w Gnieźnie

  mn
Święto szczypiorniaka - pamiątkowy medal dla SP nr 12 w Gnieźnie zdjęcie nadesłane

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, a także stulecie szczypiorniaka, ważnej dyscypliny w świecie polskiego sportu. 26 października w warszawskim Teatrze Wielkim odbyła się gala z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce.

Na uroczystości obecni byli niemal wszyscy, którzy zapisali się w historii szczypiorniaka, m.in.: trenerzy, działacze, a także zawodnicy drużyny narodowej kobiet i mężczyzn. Gościem gali był również prezydent RP, Andrzej Duda. Prezes Związku Piłki Ręcznej, Andrzej Kraśnicki, wręczył okolicznościowe odznaki związkowe najbardziej zasłużonym trenerom, zawodnikom i działaczom. Najwyższe wyróżnienie, Diamentową Odznakę ZPRP z Wieńcem, otrzymał na scenie między innymi Bogdan Wenta, były trener reprezentacji Polski i Vive Kielce.

Świętowanie stulecia piłki ręcznej stało się również udziałem Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie, bowiem z na uroczystość zaproszony został jej dyrektor, Zbigniew Sypniewski. W podziękowaniu za współpracę oraz propagowanie piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży odebrał pamiątkowy medal. Szczypiorniak od wielu lat jest główną dyscypliną trenowaną przez dziewczęta Dwunastki, które wraz ze swoimi trenerami odnoszą liczne sukcesy w miejskich, wojewódzkich i ogólnopolskich rozgrywkach. 1 września 2015 roku zostało podpisane porozumienie trójstronne pomiędzy Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce a Szkołą Podstawową nr 12 w Gnieźnie i Urzędem Miejskim w Gnieźnie. Umowa dotyczyła realizacji Programu Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej, a podpisy pod nią złożyli: wiceprezes Zarządu ZPRP, Henryk Szczepański, prezydent Gniezna, Tomasz Budasz oraz dyrektor SP 12 w Gnieźnie, Zbigniew Sypniewski. Zgodnie z zawartym porozumieniem dyrektor Dwunastki wspiera nauczycieli wychowania fizycznego w podnoszeniu kwalifikacji szkoleniowych, stwarza możliwość uczestnictwa w kursach trenerskich i instruktorskich organizowanych przez ZPRP.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane