sobota, 03 listopada 2018 16:18

Pobiegli „po końskie zdrowie”

 
Pobiegli „po końskie zdrowie” fot. Rafał Wichniewicz

Spora grupa biegaczy pojawiła się w sobotnie popołudnie na starcie zawodów, z których dochód przeznaczony zostanie na rzecz organizacji, zajmującej się leczeniem i utrzymywaniem koni z interwencji.

Mimo porannej niepogody, która mogłaby zwiastować deszczową aurę na resztę dnia, wielu gnieźnian (i nie tylko) zdecydowało się pojawić na biegu "Po końskie zdrowie", który odbył się nad Jeziorem Jelonek. Organizatorem wydarzenia była Stajnia Kasztanka przy współpracy ze Stowarzyszeniem Bez Nazwy, które postanowiły w ten sposób wesprzeć działalność Fundacji Pańska Łaska. Organizacja ta zajmuje się leczeniem i utrzymywaniem koni, w tym także koni kawaleryjskich na emeryturze. 

Na wszystkich najmłodszych, którzy pojawili się nad popularną "Wenecją", czekały różne atrakcje, jak gry, zabawy, przejażdżki bryczką czy koniem, a także malowanie twarzy czy darmowa wata cukrowa. Głównym motywem był jednak bieg na 5 i 10 km wokół jeziora, który wystartował o 15:00. Choć cel wydarzenia był wyłącznie charytatywny, to na każdego, kto ukończył chociażby jedno okrążenie czekał medal, a ci, którzy przebyli cały dystans jako pierwsi, otrzymywali pamiątkowy puchar. Ponadto odbył się także marsz nordic walking. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Beti sobota, 03 listopada 2018 19:32 napisane przez Beti

    Dobrze że są chętni i organizują takie imprezy . Ja jestem chętna i biorę w nich udział:)))

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane