Jesteś tutaj:Gniezno24.com Sport Rugby Trzecie miejsce GRK Tytan Hopes w drugiej odsłonie Mistrzostw Wielkopolski
wtorek, 06 listopada 2018 07:37

Trzecie miejsce GRK Tytan Hopes w drugiej odsłonie Mistrzostw Wielkopolski

  mn
Trzecie miejsce GRK Tytan Hopes w drugiej odsłonie Mistrzostw Wielkopolski zdjęcie nadesłane

Po raz drugi w historii gnieźnieńscy kibice mogli oglądać najmłodszych adeptów rugby na stadionie przy Strumykowej.

Tym razem w nowej bardzo udanej formule Mistrzostw Wielkopolski Rugby 7 zorganizowanej przez Wielkopolski Okręgowy Związek Rugby. W Gnieźnieńskim turnieju wzięły udział cztery zespoły z Kalisza, Jarocina, Poznania oraz z Gniezna, a rozgrywki toczyły się w kategorii Młodzika oraz Kadeta. 

Kadeci Tytan Hopes zaprezentowali się o klasę lepiej względem turniejów w Warszawie oraz Kaliszu. To pozwoliło na wygranie pierwszego w historii klubu meczu w rywalizacji Mistrzostw Wielkopolski nad Spartą Jarocin 17:12 i wywalczenie brązowego medalu. Olbrzymi wkład w to zwycięstwo miał Oliwier Czajkowski, który zdobył w tym meczu dwa przyłożenia i został wybrany najlepszym zawodnikiem gnieźnieńskiego Tytana w turnieju.

Warte podkreślenia jest wystawienie przez Tytana drużyn zarówno Kadeta jak i Młodzika (przy pomocy współpracującej drużyny Sparty Jarocin). Jest to niewątpliwie duży sukces młodej drużyna z Gniezna i pokazuje, że stale trwająca praca nad rozbudową strukturalną klubu przynosi efekty. Nieustannie trwające nabory dzieci i młodzieży w każdym roczniku pozwalają przyciągać coraz to nowych adeptów rugby w Grodzie Lecha.    

Mimo niekorzystnego bilansu młodzików w meczach z Husarią Kalisz na wyróżnienie zasługuje Hubert Sobkowiak, który bardzo dobrze sobie radził w rywalizacji ze starszymi kolegami oraz który wraz z Frankiem Desirem z rocznika 2007 byli najmłodszymi na turnieju.

Skład GKR Tytan Hopes: Dominik Szczepański, Marcel Komorowski - młodzik, Paweł Czyżyk, Filip Gąsiorowski, Dawid Wojniusz, Oliwier Czajkowski, Kacper Gapiński, Kacper Antoszak, Alan Andrzejewicz, Aleksander Dopierała, Jakub Wojtaszek - młodzik, Dawid Rotnicki, Joachim Nawrot, Franek Desir - młodzik/żak, Huber Sobkowiak - młodzik/żak.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane