piątek, 09 listopada 2018 12:53

Derby z Jarotą przy Strumykowej

  mn
Derby z Jarotą przy Strumykowej archiwum redakcji

Przedostatni tegoroczny mecz na własnym stadionie czeka w najbliższą niedzielę piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka. W spotkaniu derbowym rywalem biało-niebieskich będzie Jarota Jarocin.

W nadchodzący weekend zaplanowana została XV kolejka grupy 2 w piłkarskiej III lidze. Kibiców gnieźnieńskiego beniaminka czekają emocje na stadionie przy ulicy Strumykowej. Tym razem do Grodu Lecha przyjedzie zespół, który broni się przed spadkiem czyli Jarota Jarocin. Jednak z cała pewnością możemy stwierdzić, że nie będzie to "spacerek" dla naszego zespołu.

Wprawdzie podopieczni Mariusza Bekasa spisują się w obecnym sezonie bardzo dobrze i liczą się w walce o awans do II ligi, to jednak aby wypracować sobie przed zimową przerwą odpowiednią pozycją do ataku na wyższy szczebel rozgrywek nie mogą zaliczyc już żadnej wpadki. Stąd pojedynek z Jarotą urasta do miana bardzo ważnego. Gnieźnianie są niewątpliwie jego faworytem, jednak jarocinianie już kilka razy w tym sezonie pokazali, że potrafią "utruć" życia faworytom. Najboleśniej przekonał się o tym lider ze Stężycy, który przegrał na swoim boisku z Jarotą 0:1.

W zespole Mieszka przed niedzielną potyczką panują bardzo dobre i bojowe nastroje. Ekipa Bekasa nie przegrała już od sześciu kolejek i ma chrapkę aby na półmetku rozgrywek przezimować jako lider tabeli. Pierwszy krokiem w tym kierunku będzie spotkanie z Jarotą. Mieszkowcy przystąpią do tego spotkania osłabieni brakiem kilku zawodników. Do dyspozycji trenera Bekasa nie jest już od dłuższego czasu kontuzjowany Adrian Bartkowiak, a w ostatnich dniach do grupy niezdolnych do gry dołączyli ponadto Damian Pawlak i Marcin Tomaszewski.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godzinie 13.00, a poprowadzi je jako arbiter główny Marcin Wódkowski z Bydgoszczy. Wstęp: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane