niedziela, 11 listopada 2018 15:23

Biało-czerwone morsy na Łazienkach

 
Biało-czerwone morsy na Łazienkach fot. Rafał Wichniewicz

W świętowanie stulecia odzyskania niepodległości włączyły się także Królewskie Morsy Gniezno. Wraz z flagami weszli oni dzisiaj do wód Jeziora Winiary.

Niedziela jest jednym z tych dni, w którym gnieźnieńskie morsy spotykają się na plaży "Łazienek" do wspólnego relaksu w zimnej wodzie. Tak się też akurat złożyło, że przypadło tego dnia Narodowe Święto Niepodległości, dlatego też pływacy nie mogli nie włączyć się w obchodzenie tego wydarzenia na swój sposób. Stąd też na plaży Jeziora Winiary pojawiło się pełno biało-czerwonych barw - od dekoracji odzieżowych, po rzecz jasna flagi narodowe.

Punktualnie o godzinie 14:00 kilkudziesięciu uczestników wspólnej zabawy weszło do wody, a niektórzy z nich także z racami. Temperatura na dworze wynosiła akurat 11 stopni, z czego sama woda miała 9 stopni, stąd sama kąpiel była - jak też przyznawały morsy - bardzo komfortowa i odprężająca. 

1 komentarz

  • Link do komentarza wilk wtorek, 13 listopada 2018 00:21 napisane przez wilk

    Szacunek Morsy !!!!! Chociaż woda jak dla WAS,prawie jak w morzach południowej Europy !!!!! Dodam też taką dygresyjkę,że jak tak dalej będzie z podwyżkami za podgrzanie wody przez PEC i spółdzielnię,to będziecie mieć coraz więcej chętnych w swych szeregach,bo ludzie zaczną myć się w zimnej wodzie w domach i ...........być może zostaną cichymi morsami ..........

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane