niedziela, 11 listopada 2018 14:43

Jakub Lewandowski najszybszy na IV Biegu Niepodległości

 
Jakub Lewandowski najszybszy na IV Biegu Niepodległości fot. Rafał Wichniewicz

Triumf gnieźnianina w tegorocznej edycji zawodów, organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości - Jakub Lewandowski pokonał trasę w czasie 35 minut i 49 sekund.

Za nami sportowe obchody święta, wpisującego się w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach tegorocznej edycji, na ulicach Gniezna odbyła się czwarta edycja biegu, wpisująca się jednocześnie w ogólnopolską akcję 100 biegów na 100-lecie. Z tego też powodu tegoroczne zawody odbyły się na zmienionej trasie - zamiast zawiłego i pełnego podbiegów 11-kilometrowego odcinka, uczestnicy wyruszyli w 10-kilometrową drogę, taką samą jaka obowiązuje na Biegu Europejskim. Na starcie stanęło w sumie 678 zawodników z Grodu Lecha oraz całego kraju. 

Najszybciej trasę 10 kilometrów pokonał Jakub Lewandowski z klubu MKS MOS Gniezno notując czas 35:49. Zaraz za nim uplasował się Dariusz Morzyński z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego z wynikiem 35:58, a trzeci był Tomasz Szajda z Karkonosz Running Team i rezultatem 36:13.

Spośród kobiet najszybszą była Joanna Stawowa, która na metę dobiegła z wynikiem 42:05, druga była Marzena Siwińska z Witkowo Biega i czasem 42:35, a trzecia Joanna Sulej-Chojnacka z rezultatem 43:14. 

Wszyscy uczestnicy biegu mogli liczyć na pamiątkowy medal, a zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych oraz open na puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Zobacz także - zdjęcia zawodników Biegu Niepodległości 2018 część 1

Zobacz także - zdjęcia zawodników Biegu Niepodległości 2018 część 2
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane