poniedziałek, 19 listopada 2018 09:13

Derby Wielkopolski dla MKS-u PR URBIS Gniezno!

 
Derby Wielkopolski dla MKS-u PR URBIS Gniezno! źródło: MKS PR

W niedzielę podopieczne trenerów Roberta Popka i Romana Solarka pokonały w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki drużynę Sparty Oborniki 31:24. Wyrównana była jedynie pierwsza połowa. W drugiej przeważały już gnieźnianki. 

Pierwszą bramkę w niedzielnym pojedynku zainkasowała Jagoda Linkowska. Przyjezdne szybko odpowiedziały – do wyrównania doprowadziła Natalia Kosmowska. Później gospodynie odskoczyły na dwie bramki. Oborniczanki szukały szans na doprowadzenie do wyrównania. Udało się to w ósmej minucie, kiedy to Lidię Kobyłecką pokonała Joanna Gładecka. Kolejne minuty to okres bardzo zaciętej gry.

W 12. minucie przyjezdne zdołały wysforować się na prowadzenie. Stało się to za sprawą trafienia Kosmowskiej. Dwoma bramkami odpowiedziała Joanna Sawicka i gnieźnianki znów miały przewagę. Nie na długo, bo w piętnastej minucie rzut karny wykorzystała Gładecka. Wymiana ciosów trwała praktycznie do końca pierwszej połowy. Tuż przed przerwą rzut karny obroniła nasza bramkarka, natomiast po stronie MKS-u rzut z linii siódmego metra wykorzystała Jagoda Linkowska. Ostatnią bramkę w trakcie pierwszej połowy zainkasowała Ewa Nowicka.

Do przerwy MKS PR URBIS prowadził 14:12. Premierowe 30 minut miało wyrównany charakter. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Wyraźną przewagę gnieźnianki zdołały wypracować dopiero w drugiej połowie.

Pierwszą bramkę w drugiej partii zapisała na swoim koncie Natalia Niedzielska. Rywalki szukały kontaktu, ale nie były w stanie zniwelować strat. Zabójczą serię MKS zainicjował w 41. minucie. Gospodynie wywalczyły sześć trafień z rzędu. Najpierw trafiła Linkowska, a później w jej ślady poszły Sawicka, Siwka i Nowicka. Dodajmy, że Sawicka i Linkowska do tej serii dołożyły dwa trafienia.

Po fenomenalnej passie miejscowych, MKS PR URBIS prowadził już 24:16. Później oborniczanki próbowały jeszcze walczyć, ale na niewiele się to zdawało. W końcówce spotkania trenerzy MKS PR URBIS Gniezno dali pograć młodszym i mniej doświadczonym zawodniczkom, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ostatecznie spotkanie zakończyło się triumfem gnieźnianek 31:24. To szóste zwycięstwo naszych piłkarek ręcznych w trwającym sezonie I ligi.

Na koniec warto wspomnieć o miłym akcencie, jaki poprzedził niedzielne derby Wielkopolski. Tuż przed pierwszym gwizdkiem przez Starostwo Powiatowe nagrodzone zostały trzy zawodniczki naszej drużyny – Joanna Sawicka, Natalia Niedzielska i Agnieszka Siwka. To wyróżnienia za postawę w zeszłym sezonie.

8. kolejka I ligi kobiet gr. A: MKS PR URBIS Gniezno – SKF KPR Sparta Oborniki 31:24 (14:12)

MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Olejniczak – Bielińska, Nowicka (6), Niedzielska (3), Siwka (2), Sawicka (7), Giszczyńska, Ochocka, Chojnacka (1), Dolacińska, Rachela, Walkowska (2), Linkowska (8), Łęgowska (2).

SKF KPR Sparta Oborniki: Kochańska, Niezgodzka – Niedzielska (3), Filoda (1), Dębniak, Żołyniak (3), Kosmowska (6), Szczęsna (3), Gładecka (6), Śliwiak, Mazur (1), Białyńska, Dobrołowicz, Kaszkowiak (1), Kozłowska, Sawicka.

Sędziowie główni: Bartosz Kowalak, Wojciech Marciniak (Poznań).
Sędziowie stolikowi: Honoriusz Pierzchała (Poznań), Michał Witt (Gniezno).

1 komentarz

  • Link do komentarza kibic poniedziałek, 19 listopada 2018 21:40 napisane przez kibic

    Czy nowa tablica wyników już szwankuje,bo brak było ilości bramek poszczególnych zawodniczek?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane