wtorek, 27 listopada 2018 12:13

Juniorki MKS-u PR Gniezno pewnie pokonały KS AP Poznań

  mn
Juniorki MKS-u PR Gniezno pewnie pokonały KS AP Poznań źródło: MKS PR

W poniedziałek odbył się kolejny mecz w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorek zagrał MKS PR Gniezno. Tym razem ekipa prowadzona przez trenerów Roberta Popka i Janusza Pudelewicza pokonała w hali przy ulicy Sportowej 5 drużynę KS AP Poznań 36:20.

Poznanianki przyjechały do pierwszej stolicy Polski w zaledwie ośmioosobowym zestawieniu. Przyjezdne zaprezentowały bojowe nastroje, ale to nie wystarczyło, by postraszyć gnieźnianki. Miejscowe mogły wygrać ten mecz wyższą różnicą bramek, jednak popełniały sporo błędów. Wiadomo jednak, że to młode zawodniczki i pomyłki mogą się przytrafić. Najważniejsze jest to, że zarówno gnieźnianki, jak i poznanianki zebrały kolejne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Mecz od początku układał się pod dyktando MKS PR Gniezno. Rywalki tylko co jakiś czas kąsały gospodynie. Dobrą serię poznanianki zdołały zainkasować dopiero w końcówce meczu - od 52. minuty rzuciły pięć bramek z rzędu. W szeregach ekipy ze stolicy Wielkopolski wyróżniła się Paulina Ksycka, która rzuciła sześć bramek. Najwięcej trafień po stronie miejscowych zainkasowała Monika Walkowska (8).

Z pewnością cieszy kolejny triumf naszych juniorek, które chcą walczyć o jak najwyższe laury w rozgrywkach centralnych

Wielkopolska Liga Juniorek: MKS PR Gniezno - KS AP Poznań 36:20 (18:8)

MKS PR Gniezno: Wilkosz, Morawska - Bielińska (4), Pudelewicz (3), Stachowicz (1), Kabacińska (1), Rybicka (2), Wieczorek, Ochocka (4), Dolacińska (3), Kłodowska (2), Grzegorek, Rachela (3), Walkowska (8), Szczygielska (2), Alwin (3).

KS AP Poznań: Żuraw - Jędrkowiak (2), Ksycka (6), Gibasiewicz (1), Świtała (4), Wieman (3), Sikora (4), Geisler.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane