Jesteś tutaj:Sport W Gnieźnie ruszą dwa lodowiska
środa, 05 grudnia 2018 14:28

W Gnieźnie ruszą dwa lodowiska

 
W Gnieźnie ruszą dwa lodowiska źródło: GOSiR

W tym sezonie zimowym gnieźnianie będą mieli okazję pojeździć na łyżwach w dwóch miejscach na terenie miasta.

Tradycyjnie na stadionie żużlowym, ale też na Rynku - w tych dwóch punktach mieszkańcy Grodu Lecha będą mogli skorzystać w wolnej chwili z zabawy na lodzie. Pierwsze z nich ruszy już od 6 grudnia, a drugie po zakończeniu jarmarku bożonarodzeniowego - prawdopodobnie w połowie grudnia.

Lodowisko na stadionie żużlowym będzie czynne siedem dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 22:00. Bilet normalny na jedną sesję kosztować będzie 6 zł, a ulgowy 4 zł. Honorowane będą także Karty Rodziny Trzy Plus oraz Karty Seniora. W święta lodowisko nie będzie czynne jedynie 25 grudnia, a 26 grudnia i w Nowy Rok będzie działać od godziny 16:00. W wigilię i sylwestra będzie czynne do godziny 15:00. Na miejscu będzie wypożyczalnia łyżew (dostępnych będzie 160 par), wypożyczalnia kasków, suszarka do łyżew, ostrzałka oraz chodziki do nauki jazdy. 

Drugie lodowisko pojawi się na Rynku tuż po zakończeniu jarmarku bożonarodzeniowego. Zostanie ono wybudowane w ramach programu mBanku, który wybrał Głogów oraz Gniezno jako miasta partnerskie projektu. Będzie on zasilany agregatami, dlatego będzie można z niego korzystać nie tylko przy ujemnych temperaturach. Lodowisko na Rynku będzie jednak mniejsze od tego na stadionie mniej więcej o połowę powierzchni (wymiary 15x20 metrów). Wstęp będzie bezpłatny dla posiadaczy własnych łyżew, a ich ewentualne wypożyczenie kosztować będzie 6 zł. Lodowisko na Rynku planuje się otworzyć 15 lub 16 grudnia i będzie czynne przez cały tydzień - w dni powszednie i niedziele od 10:00 do 20:00, a w piątki i soboty od 10:00 do 21:00. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Jaro czwartek, 06 grudnia 2018 11:46 napisane przez Jaro

    Najpierw trzeba sie troche znać na lodowisku a potem można sie wypowiadać

  • Link do komentarza marco czwartek, 06 grudnia 2018 07:27 napisane przez marco

    "syf" - to niestosowne słowo na tym publicznym forum. maszo

  • Link do komentarza masza środa, 05 grudnia 2018 16:38 napisane przez masza

    Takie małe zgrabne na Rynku ok, takie duże jak na stadionie nie miało by racji bytu - za Kowalskiego jak było takie (no dobra prawie takie, bo to na Wrzesińskiej jest większe chyba troche), to był syf troche, wszystkie instalacje były na wierzchu itd. PRzy mniejszym można to schować jakos ładnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane