Jesteś tutaj:Sport Mikołaje i Mikołajki obiegły Wenecję - fotogaleria
niedziela, 09 grudnia 2018 13:34

Mikołaje i Mikołajki obiegły Wenecję - fotogaleria

 
Mikołaje i Mikołajki obiegły Wenecję - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Prawie trzystu zawodników, tych małych i dużych, wystartowało w niedzielnych zawodach, rozgrywanych wokół Jeziora Jelonek.

Okazją ku temu była pierwsza edycja Biegu Mikołajkowego "Nie tylko dla Orłów", zorganizowanego na popularnej "Wenecji". Wielu uczestników, którzy zdecydowali się wziąć w nim udział, przebrało się w różne "mikołajkowe" stroje, nie tylko zakładając charakterystyczną czapkę, ale i inne elementy stroju. 

Punktualnie o godzinie 12:00, po krótkiej rozgrzewce, w biegu dla dzieci wystartowała setka młodych zawodników, którzy sami, a niekiedy i przy wsparciu rodziców, pokonali kilkusetmetrowy dystans. Na miejscu nie brakowało dla nich poczęstunku, a dla co bardziej zmarzniętych także i ciepłych napojów. Mimo iż pogoda była niezbyt optymistyczna, a panującemu zimnu "pomagał" deszcz i lekki wiatr, to nastroje uczestników były o wiele cieplejsze, nie tylko ze względu na rozpalone ognisko. Pół godziny po biegu dla dzieci, na starcie stanęli także dorośli, którzy wyruszyli w trasę o dystansie 5 kilometrów, a na których na mecie czekały pamiątkowe medale.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane