Jesteś tutaj:Sport Turniej Stolotka już trwa!
piątek, 14 grudnia 2018 13:19

Turniej Stolotka już trwa!

 
Turniej Stolotka już trwa! fot. Rafał Wichniewicz

Rozgrywką najmłodszych miłośników badmintona rozpoczęły się zawody, które rozgrywane są w hali widowiskowo-sportowej. 

Do udziału w rozgrywkach zaproszeni zostali wszyscy – zarówno osoby rozpoczynające swoją przygodę z rakietą i lotką, jak i zawodnicy trenujący ten sport regularnie. Po zgłoszeniach, które zapełniły listy w rekordowym tempie jednego dnia, widać, że przyniosło to oczekiwany efekt, gdyż w zawodach oglądamy zarówno zawodowców jak i tzw. radosnych amatorów.

Stolotka – to nazwa nawiązująca do wspomnianej rocznicy odzyskania niepodległości oraz samego badmintona, gdzie lotka stanowi nieodłączny element gry. Badminton jest sportem o dużej popularności – praktycznie każdy kiedyś odbijał w tzw. „paletki” na ogrodowych trawnikach - jednak małej świadomości wśród społeczeństwa o możliwości profesjonalnego uprawiania tego sportu.

Turniej dla dzieci odbywa się w piątek, gdzie oprócz rywalizacji sportowej reprezentacji szkół podstawowych, organizatorzy przygotowali dla uczestników prelekcję fizjoterapeuty, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy oraz mecz pokazowy dla najmłodszych graczy po zakończeniu turnieju o godzinie 16:00 pomiędzy Wojciechem Szkudlarczykiem a Bartłomiejem Mrozem. Kolejny mecz rozegrany zostanie o godzinie 18:00.

Gry dorosłych rozpoczynają się w sobotni poranek, W ramach wpisowego każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę z pełnym pakietem startowym, z ciekawymi gadżetami przekazanymi przez sponsorów turnieju.

Podstawowym założeniem prócz rywalizacji sportowej jest nadanie turniejowi charakteru charytatywnego. Kwota 5 zł z każdego wpisowego zostanie przekazana przez organizatora na rzecz Domu Dziecka w Gnieźnie oraz Stowarzyszenia Razem.

W sobotę o godzinie 17:00 zostanie rozegrany mecz pomiędzy Mirosławem Jabłońskim a Adrianem Gałą, żużlowcami z lokalnego klubu GTM Start Gniezno.

Turniej jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gniezna oraz Patronatem Fundacji Narodowy Badminton. Serdecznie zapraszamy na nową halę widowiskowo-sportową przy ul. Sportowej 3 w Gnieźnie w sobotę 15 grudnia!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane