poniedziałek, 07 stycznia 2019 07:53

Trenerzy Mieszka podnoszą kwalifikacje

  mnopr
Trenerzy Mieszka podnoszą kwalifikacje zdjęcie nadesłane

Trenerzy Akademii Mieszko Gniezno w minioną sobotę zakończyli kurs UEFA B, dający im odpowiednie kwalifikacje szkoleniowe.

Od tej pory trenerzy Wojciech Gąsiorowski, Marcin Sporakowski oraz Tomasz Zakrzewski będą mogli okazać się legitymacją właśnie UEFA B, która została im przyznana po dopełnieniu wymaganych procedur, łącznie ze zdaniem egzaminu teoretycznego i praktycznego przed komisją. 

Jak przekazują działacze klubu MKS, rolą Akademii Mieszko Gniezno jest rozwijanie umiejętności piłkarskich wśród najmłodszych adeptów piłki a także wśród młodzieży. Trenerzy który w sobotę otrzymali świadectwo podniesienia swoich kwalifikacji, już złożyli akces na kolejny stopień – czyli UEFA A.

1 komentarz

  • Link do komentarza Anonimowy Obserwator poniedziałek, 07 stycznia 2019 08:50 napisane przez Anonimowy Obserwator

    To, co dzieje się na kursach PZPN to cyrk, poziom merytoryczne bliski dna, szkolą trenerskich szrot - marnych demonstratorów ćwiczeń, aniżeli trenerów. Zamist marnować pieniądzę na dodatkowe kursy związkowe lepiej doszkalać trenerów na AWFach. W pracy z dziećmi i młodzieżą niezbędne są kompetencje, a nie niskich lotów kwalifikacje. Gdzie jest polska piłka na arenie międzynarodowej? Problemem nie są słabi piłkarze, problemem jest niska jakość szkolenia trenerów na kursach PZPN, którzy później bezowocnie wychowują piłkarzy na wysokim poziomie sportowym. W tej sprawie Prezes Boniek jest równie bierny, co w przypadku sytuacji z Wisłą Kraków.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane