Jesteś tutaj:Sport Lekkoatleci MKS z medalami w biegach przełajowych
poniedziałek, 11 marca 2019 13:29

Lekkoatleci MKS z medalami w biegach przełajowych

  mn
Lekkoatleci MKS z medalami w biegach przełajowych zdjęcie nadesłane

W wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych przyszło zawodnikom klubu MKS Gniezno wziąć udział w tegorocznych Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.

Silny wiatr oraz padający deszcz nie zniechęcił jednak nikogo do startu w zawodach. W  biegu na dystansie 1500 metrów jako pierwsze wystartowały zawodniczki w kategorii  U14, a brązowy medal zdobyła zawodniczka naszego klubu -  Amelia Jankowska.

Wśród młodziczek na dystansie 2500 metrów bardzo dobre V miejsce zajęła Beata Szczepankiewicz, tym bardziej że w tej kategorii rywalizowano łącznie z województwem zachodniopomorskim.

W konfrontacji juniorów na dystansie 5000 metrów, po przebiegnięciu pięciu okrążeń po bardzo grząskim terenie pierwszy na linii mety wbiegł Jakub Lewandowski,  zdobywając tym samym złoty medal.

Mistrzostwa Województwa były eliminacjami do Mistrzostw Polski które za dwa tygodnie odbędą się w okolicach Jeleniej Góry.

1 komentarz

  • Link do komentarza prosport poniedziałek, 11 marca 2019 19:48 napisane przez prosport

    Super wiadomość! Lekka atletyka to moja druga miłość. Bardzo si cieszę, że mamy tak udana młodzież. Życzę całej grupie sukcesów. Brawo!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane