Jesteś tutaj:Sport Minął drugi rok działalności Kijkowego Trzemeszna
poniedziałek, 11 marca 2019 18:08

Minął drugi rok działalności Kijkowego Trzemeszna

 
Minął drugi rok działalności Kijkowego Trzemeszna zdjęcie nadesłane

Kilka dni temu odbyło się spotkanie, będące okazją do podsumowania drugiego roku działalności „Kijkowego Trzemeszna” – zespołu entuzjastów nordic walking.

W uroczystości udział wzięła spora grupa miłośników tej aktywności fizycznej a także zaproszeni goście – Zastępca Burmistrza Trzemeszna Dariusz Jankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka oraz Zastępca Kierownika Referatu Spraw Obywatelskich Edyta Kubiak.

Wszystkich przywitały Justyna i Marzena Stankowskie, które serdecznie podziękowały za tak liczne przybycie. W kilku słowach doceniły sukcesy oraz pasję a także pracę i ogromne zaangażowanie na rzecz budowania dobrej atmosfery w grupie, co niewątpliwie przekłada się na dobre wyniki sportowe oraz właściwy odbiór w środowisku lokalnym i poza nim.

Następnie dokonano krótkiego podsumowania działalności grupy w 2018 roku, która pochwalić się może niezłym dorobkiem. Trzemeszeński team nordic walking zanotował na swoim koncie 60 startów. Najwięcej mają za sobą Kamila Kolberg (32), Agnieszka Kędzierska (31), Angelika Zaręba (30), Marzena Stankowska (29), Małgorzata Szczudlik (28), Grzegorz Mądry (17), Magdalena Rosińska (15) oraz Magdalena Sosnowska (14) i Iwona Wiśniewska (10). Reprezentanci „Kijkowego Trzemeszna” stawali na podium 174 razy. Najbardziej utytułowani zawodnicy to – Angelika Zaręba (34 razy na podium), Kamila Kolberg (31), Agnieszka Kędzierska (30), Małgorzata Szczudlik (26) oraz Magdalena Rosińska (15) i Grzegorz Mądry (14).

Podczas podsumowywania minionego roku mocno podkreślono fakt, iż udało się zrealizować ubiegłoroczne plany. Poza startami w lokalnych zawodach trzemesznianie wzięli udział w szeregu imprez o wysokiej randze. Mimo początkowych obaw szybko okazało się, że osiągane wyniki stawiają zarówno zawodników jak i grupę „Kijkowe Trzemeszno” wśród czołowych kijkarzy w kraju.

Do najważniejszych startów należy udział w: Mistrzostwach Świata w Mosinie, Mistrzostwach Polski i Europy w Barlinku, Mistrzostwach Polski w maratonie górskim, Plażowych Mistrzostwach Polski a także w cyklu imprez „Korona Polski” i „Puchar Polski”.

Przypomniano o organizacji w Grodzie Kilińskiego „Trzemeszeńskiego Marszu po Zdrowie”, czyli Otwartych Mistrzostw Trzemeszna w nordic walking. Warto w tym miejscu dodać, iż 1 maja tego roku odbędzie się już ósma edycja tych zawodów. W ubiegłym roku na starcie stanęło 124 zawodników z całego kraju.

Działalność „Kijkowego Trzemeszna” to nie tylko udział w rywalizacji sportowej. Członkowie zespołu mocno stawiają na takie ważne elementy jak zdrowie, zabawa, integracja i pomoc innym. W związku z tym spotykają się na wspólnych treningach oraz chętnie uczestniczą w zawodach i akcjach o charakterze charytatywnym i sami podejmują takie inicjatywy.

Jak przystało na tego typu spotkanie – były życzenia, podziękowania i gratulacje. Miłą niespodziankę sprawili przedstawiciele władz samorządowych. Pod adresem „Kijkowego Trzemeszna” skierowali mnóstwo ciepłych słów, podkreślając przede wszystkim ogromny wkład w promocję miasta. Okolicznościowe grawertony trafiły tym razem do rąk Angeliki Zaręby, Małgorzaty Szczudlik i Grzegorza Mądrego. Osoby tworzące “Kijkowe Trzemeszno” podziękowały Marzenie i Justynie Stankowskim za ogromne zaangażowanie w działalność grupy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane