sobota, 06 kwietnia 2019 19:57

Zwycięzcy XVII Biegu Europejskiego

 
Zwycięzcy XVII Biegu Europejskiego fot. Rafał Wichniewicz

W sobotnie popołudnie ulicami Gniezna po raz siedemnasty w historii przebiegli zawodnicy uczestniczący w Biegu Europejskim. Wydarzenie przyciągnęło ponad 1500 biegaczy.

Tegoroczna edycja Biegu Europejskiego poświęcona była Hiszpanii, toteż nie ma co się dziwić iż na trasie pojawili się także zawodnicy przebrani w stroje rodem z tego kraju. Aura tego dnia była pomyślna dla biegaczy, choć chłodniejszy wiatr niektórym mógł dawać się we znaki. Niemniej całą trasę na dystansie 10 kilometrów z powodzeniem ukończyło 1484 zawodników.

Jako pierwszy na metę przybiegł Adam Nowicki z Asics Frontrunner Polska, który zanotował czas 29:25. Drugi był Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z Kenii z rezultatem 29:43, a trzeci Szymon Kulka z WKS Grunwald Poznań i wynikiem 29:47. Tuż za nimi uplasował się Tomasz Grycko z Władysławowa, który jest ubiegłorocznym zwycięzcą biegu, a który to tym razem zanotował wynik 30:00.

Spośród kobiet jako pierwsza na mecie pojawiła się Izabela Trzaskalska z wynikiem 33:38, druga była Renata Pilś z rezultatem 33:44, a trzecia Ruth Nundu Mbatha z Kenii z wynikiem 33:48. 

Wśród gnieźnian najszybszy był Andrzej Gromadziński z Komendy Powiatowej Policji, który odnotował rezultat 34:09, drugi był Tomasz Szajda z Karkonosz Running Team z wynikiem 36:47, a trzeci Jakub Lewandowski z MKS MOS Gniezno z rezultatem 36:50.

Organizatorem XVII Biegu Europejskiego był Klub Sportowy „Altom” Gniezno przy wsparciu Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Sponsorami strategicznymi imprezy byli firmy Altom i Velux, którzy ufundowali także nagrody rzeczowe dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Zobacz: Zdjęcia biegaczy - część 1

Zobacz: Zdjęcia biegaczy - część 2

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane