Wydrukuj tę stronę
wtorek, 09 kwietnia 2019 18:09

„Złość sportowa osiągnęła maksimum”

  GTM Start
„Złość sportowa osiągnęła maksimum” archiwum redakcji

Niedzielne spotkanie z Arged Malesą TŻ Ostrovia przeszło do historii. W drugiej kolejce czerwono-czarni musieli uznać wyższość beniaminka Nice 1 Ligi Żużlowej 56:34 i jak na razie zespół Car Gwarant Startu Gniezno nie posiada punktów w tabeli. Wiele wyrazów niezadowolenia pod adresem drużyny i sztabu szkoleniowego przewinęło się w sieci jeszcze w niedzielne popołudnie oraz wieczór. 

“Wiem, że zawiedliśmy Wasze oczekiwania na początku sezonu.“ – przyznaje menadżer czerwono-czarnych Rafael Wojciechowski. Tegoroczne rozgrywki na zapleczu PGE Ekstraligi już w zimowej przerwie zapowiadały się na niezwykle ciekawe – po odmowie przyznania licencji dla klubu z Rzeszowa w grze pozostało siedem wyrównanych zespołów, a dwie pierwsze kolejki zdają się to potwierdzać, że możemy być świadkami niespodziewanych rozstrzygnięć, bo za takie uznać można chociażby naszą porażkę ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, czy utratę punktów przez gdańszczan na własnym torze w rywalizacji z Grupą Azoty Unią Tarnów. “Sport rządzi się takimi prawami, że jest nieprzewidywalny i przez to piękny.“ – zauważa R.Wojciechowski. “Jednak nikt nigdy nie powiedział , że będzie łatwo, lekko i przyjemnie.“ – dodaje. 

Sytuacja w jakiej znaleźli się czerwono-czarni nie jest najlepsza. Obecnie Car Gwarant Start Gniezno z zerowym dorobkiem zajmuje szóste miejsce w tabeli Nice 1 Ligi Żużlowej. Przed drużyną trudne spotkanie na własnym torze z PGG ROW Rybnik. “Nie poddajemy się mimo, że często zamiast wsparcia otrzymujemy mnóstwo hejtu.“ – mówi R.Wojciechowski. “Złość sportowa osiągnęła maksimum. Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia, abyśmy mogli w końcu udowodnić to, że potrafimy wygrywać.“ – zwraca się do kibiców menadżer pierwszoligowca. 

W najbliższą niedzielę szansa do rehabilitacji w meczu przeciwko „Rekinom“ z Rybnika. Na godzinę 14.00 zapraszamy kibiców na obiekt przy W25, gdzie odbędzie się pojedynek z jednym z głównych faworytów do awansu. Gnieźnianie pod taśmą rywalizować będą m.in. z Kacprem Woryną czy Troyem Batchelorem oraz Mateuszem Szczepaniakiem. “Zamierzamy dalej ciężko pracować, budować to, co zostało stworzone. Na oceny i refleksje przyjdzie jeszcze czas, my chcemy udowodnić naszą wartość i zaskoczyć wielu, którzy już nas skreślili.“ – przekonuje R.Wojciechowski. 

W środę w sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A) oraz w Solarium Best (Września, ul. Kościuszki 55) rozpocznie się przedsprzedaż biletów na mecz trzeciej kolejki Nice 1 Ligi Żużlowej. Z przyczyn niezależnych od klubu zabraknie przedsprzedaży za pośrednictwem internetu. Inauguracyjne spotkanie ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk oglądała duża ilość publiczności. Czy w niedzielę miejscowi żużlowcy również będą mogli liczyć na solidne wsparcie swoich kibiców i zgodnie z jednym z haseł reklamowych klubu fani będą dopingować swoich ulubieńców z perspektywy trybun? “Przekonamy się, czy hasło wierni po porażce, dumni po zwycięstwie jest tylko sloganem” – mówi R.Wojciechowski „My zrobimy wszystko by zatrzeć słabe wrażenie z pierwszych spotkań i udowodnić swoją wartość sportową.” – dodaje na koniec.

8 komentarzy