środa, 24 kwietnia 2019 13:45

Gniezno gospodarzem Finału PGNiG Pucharu Polski Kobiet w piłce ręcznej

  mn
Gniezno gospodarzem Finału PGNiG Pucharu Polski Kobiet w piłce ręcznej zdjęcie nadesłane

Pierwsza Stolica Polski będzie gospodarzem finału Pucharu Polski szczypiornistek. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 18 maja 2019, od 13:30. Areną zmagań będzie hala im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3.

W wielkim finale zmierzą się zespoły Metraco Zagłębie Lubin z SPR Pogonią Szczecin. Zagłębie w półfinałowym starciu nie dało szans broniącej trofeum MKS Perle, we własnej hali zwyciężając aż 21:11. Losy rywalizacji rozstrzygnięte były już na dobrą sprawę po pierwszej połowie, gdy Miedziowe wygrywały 15:4. Bohaterką spotkania została bramkarka Monika Maliczkiewicz, która broniła z ponad 50-procentową skutecznością interwencji. Prowadzony przez Bożenę Karkut zespół wystąpi w finale krajowego pucharu po raz dziewiąty w ciągu ostatnich 14 edycji. Cztery z nich Miedziowe wygrały, po raz ostatni triumfując przed dwoma laty w Lublinie. Tam pokonały Kram Start Elbląg.

Dla Pogoni będzie to z kolei trzeci finał w ciągu czterech ostatnich sezonów. Niedawno zespół Nevena Hrupca w niezwykłych okolicznościach wyeliminował Energę AZS Koszalin. Do przerwy szczecinianki przegrywały aż 7:14, jednak kapitalny występ i ambitna pogoń w drugiej połowie dały im triumf 21:19. Pogoń, tak jak i Zagłębie, czterokrotnie triumfowała w swej historii w rozgrywkach Pucharu Polski. Szczecinianki zdobywały trofeum
w 1971, 1980, 1986 i 1992 roku.

Organizatorzy: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Miasto Gniezno są przekonani, że w tym roku będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Pierwszej Stolicy, a finałowy mecz z pewnością zagwarantuje wysoki poziom sportowy i wielkie emocje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane