Jesteś tutaj:Sport Do Gniezna przyjadą najlepsi młodzi badmintoniści z Europy
czwartek, 06 czerwca 2019 14:19

Do Gniezna przyjadą najlepsi młodzi badmintoniści z Europy

  mn
Do Gniezna przyjadą najlepsi młodzi badmintoniści z Europy archiwum redakcji

Już pod koniec sierpnia Pierwsza Stolica Polski powita najlepszych młodych badmintonistów z Europy, którzy powalczą o najwyższe laury. Będzie to jedna z najważniejszych imprez organizowanych w tym roku przez Polski Związek Badmintona. Sponsorem Strategicznym European U17 Championship jest firma Enea S.A.

Hala im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie nie po raz pierwszy gościć będzie zawodników badmintona. Wcześniej, na początku roku, odbyły się tu 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity. Teraz przyszedł czas na imprezę rangi europejskiej. European U17 Championship odbędzie się od 30 sierpnia do 7 września. Młodzi zawodnicy powalczą o medale w rywalizacji drużynowej oraz indywidualnie. Będzie to niewątpliwie okazja do przyjrzenia się bliżej przyszłym gwiazdom europejskiego, a może światowego badmintona.

Jak poinformowali na wspólnej konferencji prasowej prezydent Tomasz Budasz oraz Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski, do Pierwszej Stolicy Polski przyjedzie około 350 zawodników ze wszystkich krajów Europy. W terminie 30 sierpnia – 3 września rozegrane zostaną Mistrzostwa Zespołowe (European U17 Team Championships), a między 3 września a 7 września Mistrzostwa Indywidualne (European U17 Championships).

Wolontariusze poszukiwani!

Zawody te to także szansa dla wszystkich młodych ludzi, by zdobyć doświadczenie podczas organizacji dużej, sportowej imprezy. Dołącz do grona wolontariuszy, wspieraj swoją drużynę w walce o zaszczytne trofeum i bądź z nami w Gnieźnie! Możliwa jest praca na stanowiskach akredytacji, transportu i logistyki, opieki nad gośćmi, kontaktów z mediami, obsłudze kortów oraz drużyn, w biurze zawodów oraz w hotelach i na lotnisku.

Organizatorem wolontariatu jest Polski Związek Badmintona we współpracy z Miastem Gnieznem. Zapisy przyjmowane są do 15 sierpnia 2019 roku wyłącznie przez formularz dostępny na stronie www.gniezno.eu oraz pod tym linkiem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane