Jesteś tutaj:Sport Zawodnicy Husarza Gniezno z workiem medali
niedziela, 09 czerwca 2019 13:18

Zawodnicy Husarza Gniezno z workiem medali

  mn
Zawodnicy Husarza Gniezno z workiem medali zdjęcie nadesłane

W minioną sobotę w Sulmierzycach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach wzięło udział około 100 zawodników z 9 klubów Wielkopolski i Dolnego Śląska. Drużynowo zwyciężyła Środa Wielkopolska przed Olimpijczykiem Sulmierzyce. Na trzecim miejscu podium uplasował się Husarz Gniezno. Pierwszą stolicę reprezentowało 10 zapaśników, którzy spisali się bardzo dobrze zdobywając 10 medali.

Złote krążki wywalczyli – Matylda Dziadoszek w kat. wagowej 26 kg i Mateusz Dziadoszek w kat. wagowej 37kg.

Na drugim miejscu ukończyli rywalizację – Ignacy Szarzyński, Jan Skupin, Alan Bogucki, Eryk Bogucki i Filip Dutko.

Brązowe medale zdobyli – Gabriela Dynaryńska, Antoni Skupin, Dominik Dynaryński.

Zmagania przyniosły wiele emocji i dodatkowych niespodzianek. Podczas turnieju odbył się pokaz umiejętności gimnastycznych. Bezapelacyjnie najsprawniejszymi zawodnikami (w kategorii dziewcząt i chłopców) Jury rywalizacji ogłosiło zapaśników z Gniezna – Matyldę Dziadoszek i Eryka Boguckiego.

Na domiar atrakcji, docelowo dla zawodników z Gniezna, swoją osobą zaszczycił i wspierał zmagania Damian Grabowski (zdjęcie 13).  Jeden z najlepszych zawodników Polski MMA wagi ciężkiej, wielokrotny mistrz Polski, wicemistrz świata i mistrz Europy w brazylijskim jiu-jitsu, przyjechał specjalnie z Opola do Sulmierzyc aby dopingować sportowców Husarza Gniezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane