sobota, 15 czerwca 2019 09:29

Sukces Eweliny Woźniak na gali Envio Fight Night

 
Sukces Eweliny Woźniak na gali Envio Fight Night źródło: Envio Fight Night

Kilka dni temu w Bydgoszczy odbyła się piąta edycja zawodów MMA, w których zmierzyli się zawodnicy różnych klubów z całego kraju. Wyjątkowe zwycięstwo na swoim koncie odnotowała także Ewelina Woźniak, reprezentantka z Trzemeszna.

Zawody Envio Fight Night '20 odbyły się w bydgoskiej Artego Arenie. Piąta edycja gali zgromadziła w klatce 18 doświadczonych sportowców, którzy walczyli w 9 pojedynkach. Wśród nich, jako jedyne zawodniczki w tych zmaganiach, na ringu pojawiły się naprzeciwko siebie Anita Bekus z Łodzi, która do tej pory nie odnotowała jeszcze żadnej poważniejszej przegranej w swojej karierze (i była uznawana za faworytkę spotkania), a także Ewelina Woźniak z Trzemeszna. Druga z nich dobrze jest znana gnieźnieńskiej publiczności, gdyż pojawiała się na kilku edycjach goszczącej w Pierwszej Stolicy Polski gali Slugfest.

Starcie w klatce między Eweliną Woźniak a Anitą Bekus przebiegało w bardzo dynamiczny sposób, ale od pewnego momentu można było zauważyć przewagę pierwszej z nich. Choć spotkanie trwało tylko jedną rundę, uznane zostało ono jako jedno z najciekawszych, gdyż dopiero błyskawiczny prawy cios, który okazał się nokautem dla zawodniczki z Łodzi sprawił iż szala zwycięstwa przechyliła się na przedstawicielkę powiatu gnieźnieńskiego. Było to też jedyne z dziewięciu spotkań na tej gali, gdzie decyzja arbitra nie mogła podlegać jakiejkolwiek wątpliwości - samą Anitę Bekus sprowadzano z ringu na noszach. Zdaniem niektórych komentatorów, nokaut w wykonaniu Eweliny Woźniak może być jednym z najlepszych, jakie można było obejrzeć w ostatnim czasie w polskim MMA.

Ewelina Woźniak, mieszkanka Trzemeszna, obecnie trenuje w Poznaniu w Klubie Czerwony Smok. Na swoim koncie ma 9 walk amatorskich oraz 2 zawodowe. OD 2016 roku nie poniosła żadnej porażki, a obecnie uznawana jest za 13 najlepszą zawodniczkę MMA w Europie bez podziału na kategorie wagowe.

Walkę można obejrzeć od godziny: 2:04

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane