Jesteś tutaj:Sport I LO czwartą siła sportową województwa wielkopolskiego
poniedziałek, 17 czerwca 2019 09:28

I LO czwartą siła sportową województwa wielkopolskiego

  mn
I LO czwartą siła sportową województwa wielkopolskiego zdjęcie nadesłane

Wyjątkowo uroczysty charakter miała gala wręczenia nagród dla najbardziej usportowionych szkół województwa wielkopolskiego.

Po raz dwudziesty zaproszono przedstawicieli szkól, które w klasyfikacji końcowej zajęły miejsca od I – VI. Wśród laureatów znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, które z dorobkiem 934 punktów zajęło IV   miejsce.

Początek roku szkolnego to nie tylko zmagania o jak najwyższe ocen z przedmiotów, ale także nowe wyzwanie sportowe dla wszystkich szkół województwa wielkopolskiego. W tym roku do rywalizacji o miano najbardziej usportowionych szkół ponadgimnazjalnych wielkopolski przystąpiło aż 267 placówek oświatowych. Osiągnięcie takiego sukcesu możliwe jest tylko dzięki pełnemu zaangażowaniu całej społeczności szkoły. Medale mistrzostw województwa, rejonu czy powiatu są kwintesencją sportu wyczynowego, a sport szkolny stawia przed sobą inne cele. Bogata oferta sprawdzenia swoich umiejętności aż w 28 dyscyplinach sportowych sprawia że sport szkolny staje się dostępny dla wszystkich chętnych, nawet dla tych którzy do tej pory wątpili w swoje sportowe umiejętności.

Niezwykle  miłym akcentem było przyznanie na zakończenie uroczystości przez władze Szkolnego Związku Sportowego "Wielkopolska" w Poznaniu medalu dla I LO W Gnieźnie "Za Zasługi Dla Sportu Szkolnego Województwa Wielkopolskiego”. Sukces szkoły jest przede wszystkim wypadkową pracy trenerów, instruktorów oraz działaczy gnieźnieńskich klubów sportowych, którym chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania za to że możemy pracować na co dzień z waszą młodzieżą. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane