Jesteś tutaj:Sport Kąpielisko na Łazienkach rusza od soboty
środa, 19 czerwca 2019 09:50

Kąpielisko na Łazienkach rusza od soboty

 

Już od 22 czerwca gnieźnianie będą mogli korzystać z kąpieli na strzeżonej plaży na Jeziorze Winiary. Dla wszystkich przygotowano dwie strefy.

Jak informuje Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, kąpielisko będzie czynne przez całe wakacje od 22 czerwca do 1 września br. Strzeżone będzie codziennie w godz. 10.00 do 18.00, a nad bezpiecznym pobytem osób kąpiących się czuwać ma wykwalifikowana kadra ratownicza.

Wzorem lat ubiegłych, także i teraz przygotowano dwie strefy kąpieliska:

 • pierwsza z nich dla osób niepływających do głębokości 1,20 m /oznaczona bojami czerwonymi/. Jest tu również tzw. brodzik dla dzieci oznaczony białym kolorem 
 • druga strefa dla pływających oznaczona bojami żółtymi o głębokości do 4 m

O możliwości kąpieli informują również flagi - biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, czerwona oznacza zakaz kąpieli, a brak flagi - kąpielisko nieczynne. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza micio piątek, 21 czerwca 2019 08:18 napisane przez micio

  Taka jeszcze uwaga mała- za czym urząd miasta czeka- aż jezioro całe zarośnie? Od kilku lat postępuje to zarastanie jeziora- najpierw trochę od strony McDonalds, następnego roku doszła jeszcze druga strona (od strony Wake Park), teraz już powolutku się zamyka i porasta całe jezioro.... Chyba że chodzi o to aby zarosło, potem wielka rewitalizacja jeziora- (kupa pieniędzy pójdzie na to i wygra może jakaś zaprzyjaźniona firma...). Znaleźć źródło problemu i zlikwidować. Gdzie dzieciaki mają się bawić w czasie wakacji?

 • Link do komentarza Mikołaj środa, 19 czerwca 2019 22:08 napisane przez Mikołaj

  Ok dwóch tygodni temu mężczyzna zaplątał się tak w zielsko , że wyciągnęli go przechodnie ..Był juz nieprzytomny i siny. Zabrało go pogotowie.Nigdzie o tym nie wspomniano. Piszę to ku przestrodze dla tych którzy chcą popływać. Chłopak który go uratował w pewnym momencie chciał zrezygnować z ratowania życia w obawie o swoje , gdyż czuł że to zielsko , czy nie wiem co to za roślina poprostu wciagala go do dna.

 • Link do komentarza micio środa, 19 czerwca 2019 22:03 napisane przez micio

  To wygląda jak szambo a nie kąpielisko. Na całym jeziorze roślinność. Od kilku lat problem się pojawia w coraz większej skali. Króliki ważniejsze..

 • Link do komentarza bikini środa, 19 czerwca 2019 19:02 napisane przez bikini

  Upały od trzech tygodni, a oni dopiero coś pomyśleli. Z myśleniem te władze maja jak widać pod górkę.

 • Link do komentarza fladra środa, 19 czerwca 2019 16:07 napisane przez fladra

  Ok. Rusza kąpielisko. A co z zaroślami ( roślinkami ) pływającymi tuz pod taflą wody ? Nogi pływających osób mają się w nie zaplatać ? Czy to nie grozi przypadkowym utonięciem ? A może specjalnie je pozostawiono, by łechtały nam brzuszek w czasie pływania ?? Brrrrr jakie to nie przyjemne !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny