Jesteś tutaj:Sport Akademia Mieszko aspiruje do złotej gwiazdki PZPN
piątek, 21 czerwca 2019 12:34

Akademia Mieszko aspiruje do złotej gwiazdki PZPN

 
Akademia Mieszko aspiruje do złotej gwiazdki PZPN zdjęcie nadesłane

Miejski Klub Sportowy Mieszko Gniezno od dłuższego czasu regularnie stawia na rozwój młodzieży, czego pierwszym efektem było powołanie Akademii Mieszko.

Kolejnym krokiem było rozwijanie tego ważnego dla klubu elementu było wprowadzenie trenera asystenta na zajęcia w poszczególnych grupach młodzieżowych. Teraz Akademia Mieszko postawiła sobie za cel zdobycie złotej gwiazdki Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w szkółkach piłkarskich. Dzięki Programowi Certyfikacji Szkółek, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników na najwyższym poziomie.

W ramach powyższych wymagania są ułożone kaskadowo od poziomu brązowego aż po złoty. Główne wytyczne:

– gwiazdka brązowa : beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów Grassroots C, liczby drużyn w grupach liczących maksymalnie 20 osób na jednego trenera oraz programu szkoleniowego Akademii Młodych Orłów.
– gwiazdka srebrna : beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu i rozwoju zawodnika, prowadzone przez trenera z ważną licencją trenerską UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 14 osób na jednego trenera.
– gwiazdka złota : beneficjentami tego Certyfikatu są szkółki piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zarówno chłopców, jak i dziewczynek , na zajęciach prowadzonych przez trenerów z ważną licencją UEFA B lub wyższą w grupach liczących maksymalnie 12 osób na jednego trenera.

Akademia Mieszko aspiruje do gwiazdki złotej. Trenerzy Akademii regularnie biorą udział w spotkaniach i szkoleniach organizowanych przez PZPN, Wszystko po to aby uzyskać Złotą Gwiazdkę PZPN jako jedna z nielicznych szkółek piłkarskich w Wielkopolsce.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane