Jesteś tutaj:Sport Spartakiada Półkolonii „Mały Sport – Wielka Radość” w Niechanowie
środa, 24 lipca 2019 08:21

Spartakiada Półkolonii „Mały Sport – Wielka Radość” w Niechanowie

  mnopr
Spartakiada Półkolonii „Mały Sport – Wielka Radość” w Niechanowie zdjęcie nadesłane

W miniony wtorek na niechanowskich plantach Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało Regionalną Spartakiadę Sportowo – Rekreacyjną „Mały Sport - Wielka Radość”.

Spartakiadę zorganizowano przy współudziale min. Urzędu Gminy Niechanowo, Automobilklub Wielkopolska, Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie i OSP Niechanowo. Do współorganizacji imprezy włączył się także Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński przekazując uczestnikom spartakiady słodkie upominki

Spartakiada rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Państwowego oraz odczytania Apelu Olimpijskiego przez Oliwiera Kowynia z półkolonii Niechanowo. Łącznie w imprezie udział wzięło około 350 uczestników z półkolonii gminy Niechanowo, gminy Witkowo i miasta Gniezno.

Oprócz części sportowo – rekreacyjnej nie zabrakło także ciekawych spotkań edukacyjnych w zakresie bezpieczeństwa prowadzone przez Automobilklub Wielkopolska i Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie. Bezpieczeństwo imprezy zapewniła uczestnikom nowoczesna karetka z firmy Flomedtrans na czele z panią Anną Florczak , która charytatywnie włączyła się w organizację spartakiady, także w zakresie szeroko pojętej edukacji medycznej.

Ponadto dzieci poznawały tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej prezentowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Niechanowa z którą stowarzyszenie współpracuje od wielu lat.

Na zakończenie imprezy dzieci raczyły się wspólną zabawą w PIANA PARTY. Uczestnikom spartakiady zapewniono także ciepły posiłek. Szczególne podziękowania dla przedstawicieli zarządu SMW Ani Stanowskiej, Krzysztofa Wojciechowskiego, wolontariusza Mikołaja Stanowskiego oraz kadry półkolonii zaangażowanej w przeprowadzenie konkurencji.

Spartakiada Półkolonii jest co roku najważniejszym wspólnym elementem programowym dla wszystkich placówek półkolonijnych organizowanych przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w ramach akcji letniego wypoczynku „Sport – Uśmiech – Zabawa”. Tym razem była to jubileuszowa 25 spartakiada przeprowadzona od początku organizacji półkolonii, właśnie rozpoczynając od gminy Niechanowo.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane