Jesteś tutaj:Sport Na inaugurację zawita Pogoń
piątek, 09 sierpnia 2019 19:04

Na inaugurację zawita Pogoń

  mn
Na inaugurację zawita Pogoń archiwum redakcji

Sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Strumykowej stać będzie pod znakiem „domowej” inauguracji nowego sezonu w III lidze w wykonaniu piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka. Pierwszym rywalem który zawita do Grodu Lecha będą rezerwy Pogoni Szczecin.

Nasz sobotni rywal to młoda drużyna, oparta na zawodnikach aspirujących do gry w esktraklasowej Pogoni. W związku z tym, że kadra „portowców” jest bardzo liczna, regularnie na mecze ekipy prowadzonej przez Pawła Crettiego będą schodzili zawodnicy trenujący w pierwszej drużynie. Tym razem będzie podobnie, a to zwiastuje dla podopiecznych Mariusza Bekasa trudne spotkanie. O tym, że rezerwy Pogoni będą w tym sezonie bardzo groźne pokazał mecz I kolejki, w którym szczecinianie wysoko pokonali Gwardię Koszalin 4:1.

Nasz zespół podejdzie do sobotniego meczu w bardzo bojowych i optymistycznych nastrojach. Wygrana na inaugurację w Środzie dała biało-niebieskim pewności siebie i miejmy nadzieję, że będzie sygnałem do coraz lepszej i skutecznej gry. Trener naszego zespołu nie ma przed tym spotkaniem większych problemów kadrowych. Jedynie Marcin Tomaszewski uskarża się na lekki uraz i z tego powodu nie znajdzie się w meczowej kadrze. W wolne miejsce wskoczy natomiast Bartosz Kalupa, który w tym tygodniu został potwierdzony do naszego klubu i pojedynek z Pogonią będzie dla niego okazją do oficjalnego debiutu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie w meczu jesiennym w Gnieźnie Mieszko wygrał wysoko 7:1 (na zdjęciu), a we wiosennym rewanżu w Szczecinie padł remis 2:2.

Spotkanie pomiędzy Mieszkiem i Pogonią jako arbiter główny poprowadzi Mateusz Tarnawski z Jabłowa, a pomagać mu będą jako asystenci Rafał Klejbratowski i Szymon Augustjański. Pierwszy gwizdek w tym ciekawie zapowiadającym się spotkaniu rozlegnie się o godzinie 17.00.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane