poniedziałek, 12 sierpnia 2019 11:46

Rezerwy Mieszko Gniezno grają dalej w Pucharze Polski

  mn
Rezerwy Mieszko Gniezno grają dalej w Pucharze Polski archiwum redakcji

Rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka awansowały do I rundy Pucharu Polski w strefie poznańskiej. W niedzielne popołudnie podopieczni Przemysława Otuszewskiego pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią beniaminka klasy okręgowej Lechitę Kłecko 2:0.

Na początku spotkania groźniej atakowali gospodarze, którzy kilka razy stanęli przed szansą pokonania golkiper Lechity. Niestety, żadna z tych prób nie przyniosła efektu bramkowego. Po upływie 20 minut do głosu zaczęli dochodzić kłecczanie, ale w sumie niewiele z tego wynikało. Na przerwę oba zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. 

Na początku drugiej odsłony gra była wyrównana. Oba zespoły miały spore kłopoty ze stworzeniem klarownych sytuacji pod bramką rywala. W 62 minucie spod linii autowej rzut wolny wykonywał Maksymilian Sikorski, a zacentrowana w pole karne Lechity futbolówka zmyliła wszystkich łącznie z bramkarzem i bezpośrednio wpadła do siatki. Kwadrans później losy spotkania rozstrzygnął Hubert Kantorowski, który podłączył się pod akcję ofensywną biało-niebieskich i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza gości. W końcówce mieszkowcy mogli, a nawet powinni zdobyć jeszcze kolejne bramki, jednak w decydujących momentach zawodziła skuteczność i mecz zakończył się wygraną naszych rezerwistów 2:0.

Tym sposobem Mieszko awansował do I rundy pucharowych rozgrywek, gdzie zmierzy się na swoim boisku ze Zjednoczonymi Trzemeszno. Spotkanie to odbędzie się w środę 28 sierpnia. 

Bramki: Maksymilian Sikorski (62), Hubert Kantorowski (77) – dla Mieszka. Sędziowali: Marek Małek, Jan Tomkowiak, Magdalena Giza. Widzów: ok. 180.

„Mieszko” II: Jakub Woźniak, Hubert Kantorowski, Wojciech Wachowski, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Jakub Hoffmann, Hubert Walerjańczyk, Kacper Zimmer (87 Krystian Grzeszczak), Łukasz Bogajewski, Dominik Wiśniewski (55 Mikołaj Pluciński), Bartosz Goździński (90 Dawid Tymosz). 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane