Jesteś tutaj:Sport Zbliżają się kolejne Mistrzostwa Gniezna w Tenisie Ziemnym
sobota, 17 sierpnia 2019 09:58

Zbliżają się kolejne Mistrzostwa Gniezna w Tenisie Ziemnym

 
Zbliżają się kolejne Mistrzostwa Gniezna w Tenisie Ziemnym fot. Rafał Wichniewicz

Po raz kolejny w historii odbędą się zawody, w których na kilku kortach zmagać się ze sobą będą najlepsi tenisiści w regionie. Zapisy ruszają na dniach.

Na terenie historycznego, bo liczącego sobie ponad sto lat kompleksu sportowego, położonego przy Parku Miejskim, już wkrótce ponownie wybrzmiewać będzie miarowe odbijanie piłek tenisowych, uderzanych rakietkami zawodników różnej rangi. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji Mistrzostw Gniezna w Tenisie Ziemnym - te rozpoczną się już we wrześniu.

- W tym roku turniej rozgrywany będzie trochę dłużej, gdyż odbywać się będzie przez trzy tygodnie. Rozpoczniemy 8 września i zakończymy 29 września. Celem jest przede wszystkim propagowanie tenisa, jako zdrowej rywalizacji, ciekawej formy ruchu. Najważniejszym celem będzie oczywiście wyłonienie najlepszego tenisisty naszego miasta i regionu. Turniej cieszy się coraz większą popularnością i pojawia się tu coraz więcej zawodników nie tylko z Gniezna, ale i całej okolicy. W zeszłym roku mieliśmy także gracza spoza Wielkopolski, co było dla nas zaskoczeniem - przyznaje Jakub Sawa z Gnieźnieńskiej Akademii Tenisowej.

Nieoficjalne rozpoczęcie zawodów planowane jest na najbliższą niedzielę - będzie to pokazowy mecz tenisa, rozegrany przez czterech byłych zawodowych graczy. Okazja do obejrzenia spotkania na naprawdę dobrym poziomie będzie już jutro tj. 18 sierpnia o godzinie 18. Tego też dnia ruszą zapisy na mistrzostwa, a 8 września odbędzie się losowanie, po czym ruszą rozgrywki turniejowe.

- Kategorie i forma turnieju będą wyglądały następująco: planujemy rozegrać singiel mężczyzn do 45 roku życia i powyżej 45 roku życia. Do tego dla osób, które przegrają w pierwszej rundzie planujemy zorganizować turniej pocieszenia, czyli dla tych, którzy może umiejętnościami będą odstawać od tych lepszych, aby nie miał poczucia przegranego turnieju. Wzorem roku ubiegłego planujemy zorganizować dla nich takie zmagania, gdzie będą także rywalizować o puchary i nagrody. Oczywiście planujemy też singiel kobiet w jednej kategorii wiekowej, turniej deblowy dla mężczyzn w kategorii do 90 lat i powyżej 90 lat, gdzie chodzi oczywiście o sumę wieku zawodników. Będzie również debel kobiet, który jednak zostanie rozegrany tylko w jeden weekend, a to dlatego, że w turniejach bierze udział wiele uczestniczek spoza miasta i zależy im przyjechać na jeden lub dwa dni. Jeśli będzie dużo uczestniczek, to będą to dwa dni, a jeśli mniej - to w jeden dzień - mówi Jakub Sawa. Jak dodał, nie zabraknie także zmagań mikstowych. 

W trakcie turnieju nie zabraknie także zmagań dla najmłodszych, rozgrywanych według kategorii: szkoły podstawowe klasy 1 - 3, klasy 4 - 8 i liceum. Ten turniej odbędzie się w ostatni weekend mistrzostw. Oficjalne zakończenie zawodów nastąpi 29 września o godzinie 17:00.

Więcej informacji o zawodach, zapisach i regulaminie będzie można odnaleźć od niedzieli na kortach przy ul. Sobieskiego oraz na stronie kortygniezno.pl

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane