niedziela, 18 sierpnia 2019 16:40

Start wygrywa z Ostrovią w pierwszej odsłonie półfinału - fotogaleria

 
Start wygrywa z Ostrovią w pierwszej odsłonie półfinału - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Jedno z najbardziej emocjonujących spotkań w tegorocznym sezonie miało miejsce 18 sierpnia na stadionie przy ul. Wrzesińskiej. Czerwono-czarni po długim boju pokonali 49:40.

To spotkanie było długo oczekiwanym dla obu drużyn. Car Gwarant Start Gniezno, który znajdował się na trzecim miejscu tabeli Nice 1 Ligi Żużlowej miał okazję do odegrania się na zawodnikach Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski, plasującego się na drugiej pozycji. W pierwszym starciu tego sezonu na wyjeździe czerwono-czarni musieli ulec ostrowianom 56:34, a w meczu rewanżowym pod koniec lipca zremisowali przy ul. Wrzesińskiej 45:45. 

Spotkanie rozpoczęło się od razu od mocnej rywalizacji, w której co prawda gospodarze odskoczyli gościom kilkoma punktami, jednak do samego końca musieli walczyć o utrzymanie tej przewagi - ostrowianie swoją pierwszą wygraną zaliczyli dopiero w 9. biegu, kiedy to na tablicy wyświetliło się 29:25 dla gnieźnian. Dowodem na ostrą walkę o cenne punkty są kolejne upadki, z których najpoważniejszy był w 12. starciu, kiedy to Damian Stalkowski upadł podczas trzeciego okrążenia - z toru został zabrany karetką.

Ostatecznie gospodarze nie pozwolili, by goście (dopingowani przez bardzo liczną grupę kibiców z Ostrowa Wielkopolskiego) mogli dyktować warunki na torze, choć - co trzeba przyznać - do samego końca każdy bieg zapewniał sporo emocji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem czerwono-czarnych 49:40, a mecz rewanżowy półfinału odbędzie się za tydzień w Ostrowie Wielkopolskim.

Wyniki

2 komentarzy

  • Link do komentarza komedia poniedziałek, 19 sierpnia 2019 07:58 napisane przez komedia

    kibice startu, podpowiem wam - następne mecze będą przegrane . Gniezna nie stać na eligę :D

  • Link do komentarza wilk poniedziałek, 19 sierpnia 2019 01:34 napisane przez wilk

    Mecz bardzo dobry,emocje do samego końca!!! Szkoda tych defektów Mirka i Henia,było by kilka punktów więcej,szkoda też,że Jurica w ostatnim biegu tak się dał ograć i młodego Stalkowskiego,który nabawił się chyba kontuzji i w rewanżu nie pojedzie.Wszyscy jechali zadziornie.Spotkały się dwie wyrównane drużyny.Tam w Ostrowie większa presja będzie na gospodarzach,jak nasi od początku się spasują i stawią opór to jestem dobrej myśli !!!A jeżeli nie to niestety,był to ostatni mecz w Gnieźnie !! W każdym razie brawa należą się wszystkim żużlowcom !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane