Jesteś tutaj:Sport Kijkowe Trzemeszno ciągle w marszu
czwartek, 12 września 2019 15:18

Kijkowe Trzemeszno ciągle w marszu

  mn
Kijkowe Trzemeszno ciągle w marszu zdjęcie nadesłane

Minął kolejny pracowity miesiąc członków Kijkowego Trzemeszna. Trzemeszeńska grupa nordic walking nie zawiodła i może pochwalić się kolejną serią udanych startów.

10 sierpnia w Osielsku a dokładnie w Żołędowie przy ul. Słonecznej odbyły się zawody rangi Mistrzostw Polski Nordic Walking. Impreza ta była jednocześnie kolejnym etapem Pucharu Polski Nordic Walking. W tak prestiżowym wydarzeniu udział wzięło blisko 600 zawodników, w tym cała czołówka polskich kijkarzy. W gronie startujących nie zabrakło też skromnej ekipy z Grodu Kilińskiego. Rywalizację tradycyjnie przeprowadzono na dystansach – 5, 10 i 21 km.

Z pięciokilometrową trasą postanowiły zmierzyć się dwie reprezentantki Kijkowego Trzemeszna i zrobiły to w świetnym stylu. Małgorzata Szczudlik z czasem 35,03 min. zajęła trzecie miejsce w kategorii K 30. Na pierwszym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanęła Aleksandra Olejniczak (35,29 min.). Każda z nich wróciła do domu z okazałym medalem Mistrzostw Polski. Dystans ten ukończyło 363 zawodników, w tym 192 kobiety.

  • Małgorzata Szczudlik – open 83 / K – 14
  • Aleksandra Olejniczak – open 94 / K – 19

Na dwukrotnie dłuższy odcinek zdecydowała się Marzena Stankowska, która na przemierzenie trasy potrzebowała 1:21:31. Natomiast Grzegorz Mądry spróbował swoich sił w półmaratonie. Pokonanie tego dystansu nie należało do łatwych ale wysiłek i wola walki przyniosły wymarzony efekt – brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii M 60 (czas – 2:30:22).

10 km – 133 osoby, w tym 77 kobiet

  • Marzena Stankowska – open 91 / K – 44 / K 40 – 21

21 km – 81 osób, w tym 30 kobiet

  • Grzegorz Mądry – open 24 / M – 22

Płaska i miękka nawierzchnia trasy pozwoliła na osiągnięcie dobrych rezultatów. Sprzymierzeńcem kijkarzy była też z pewnością niezbyt upalna pogoda. Wszystkim należą się wyrazy uznania. Organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia była Polska Federacja Nordic Walking oraz Gmina Osielsko.

W tym samym dniu na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się letnia edycja „Botanicznej Piątki”. W ramach imprezy przeprowadzono zawody biegowe oraz rywalizację nordic walking na dystansie 5 km.

W marszu z kijkami udział wzięło 67 zawodników, w tym reprezentant Kijkowego TrzemesznaMaciej Antas. Pokonanie trasy zajęło mu 33,28 min. Ten świetny rezultat pozwolił na zajęcie drugiego miejsca wśród mężczyzn, drugiego w klasyfikacji generalnej oraz pierwszego w kategorii M 40. „Botaniczna Piątka” to cykl zawodów, który składa się z edycji wiosennej (6.04), nocnej (19.06), letniej (10.08) oraz jesiennej (26.10). Po trzech etapach tego sportowego wydarzenia Maciej zajmuje drugą lokatę. Organizatorem przedsięwzięcia jest portal ad+/biegi.wlkp.

W niedzielę 11 sierpnia w Płotkach pod Piłą odbyła się trzecia edycja Grand Prix Polski w nordic walking 2019, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Daj Radość Niepełnosprawnym”. Podczas tego etapu rywalizacja przyjęła formę nieco zmodyfikowanego triathlonu. Uczestnicy musieli zmierzyć się z następującymi konkurencjami – 2,5 km biegu, 5 km jazdy na rowerze i 5 km marszu nordic walking. Swoich sił w tego typu imprezie postanowiła spróbować zawodniczka Kijkowego TrzemesznaKamila Kolberg. Mimo obaw i mocnej konkurencji nasza reprezentantka kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Debiut okazał się niezwykle udany i zaowocował drugą lokatą wśród kobiet. Podczas zawodów nie prowadzono pomiaru czasu. Trasa nie należała do łatwych – leśne ścieżki obfitowały w wiele piaszczystych, trawiastych i pagórkowatych odcinków. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie. „Dla mnie to ogromna frajda, że miałam możliwość wystartować w takich zawodach” – powiedziała Kamila.

Włocławski Klub Biegacza Maratończyk był organizatorem czwartej edycji Biegu Cudu nad Wisłą, który odbył się 15 sierpnia i był jedną z form upamiętnienia rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W ramach imprezy odbył się bieg na dystansie 10 km oraz marsz nordic walking na odcinku 5 km. Areną zmagań były tereny zielone przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej na Zawiślu we Włocławku. Kręta trasa prowadziła duktami leśnymi, chwilami powracając na asfaltowe odcinki. Stanowiła zatem nie lada wyzwanie, także z powodu opadającego i wznoszącego się bez ustanku terenu. W grupie entuzjastów nordic walking znalazła się przedstawicielka Kijkowego TrzemesznaAgnieszka Kędzierska, która tradycyjnie już stanęła na podium. Tym razem pokonanie pięciokilometrowego dystansu zajęło jej 36,59 minut i zakończyło się zdobyciem drugiego miejsca wśród kobiet. Słoneczna pogoda oraz niewysoka temperatura stanowiły idealne warunki do przeprowadzenia zawodów. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal a dla najlepszych przewidziano puchary.

W niedzielę 18 sierpnia miała miejsce ostatnia odsłona Pucharu Regionalnego Nordic Walking. Zawody odbyły się w Śremie a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5 i 10 km. Start i meta usytuowane zostały na stadionie przy ul. Poznańskiej. Trasę marszu poprowadzono malowniczymi ścieżkami Parku Miejskiego im. Powstańców Wielkopolskich. Do rywalizacji przystąpiła pięcioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna, która miała na swoim koncie udane występy w poprzednich etapach pucharu. I tym razem trzemesznianie nie zawiedli. Ponadto w Śremie nastąpiło także podsumowanie całego Pucharu Regionalnego. Agnieszka Kędzierska (32,56 min.) pokonała pięciokilometrową trasę i okazała się najlepszą w swojej kategorii wiekowej. Świetne starty dały jej drugą pozycję w całym cyklu. Krótszy dystans wybrały także – Aleksandra Olejniczak (33,54 min.) i Wiktoria Rożek (36,21 min.). Wywalczone rezultaty pozwoliły im zająć odpowiednio drugie i trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. W etapie średzkim na tym dystansie udział wzięła także Magdalena Sosnowska (37,01 min.), która była czwarta w kategorii K 40 – 44. W końcowej klasyfikacji pucharu Małgorzata Szczudlik stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii K 30. W zawodach uczestniczyły 154 osoby, w tym 78 kobiet. Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydował się Grzegorz Mądry (1:05,43), któremu przypadło drugie miejsce w kategorii M 60. Zebrane w całym cyklu punkty pozwoliły mu stanąć na drugim stopniu podium. W zawodach udział wzięły 62 osoby, w tym 26 kobiet.

W sobotę 24 sierpnia odbyła się piąta odsłona Korony Zachodu Polski. Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl oraz MarszPoZdrowie.pl a organizatorem była Gmina Lubasz, Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu i Nordic Walking Lubasz. W piątym etapie rywalizacji udział wzięły trzy reprezentantki „Kijkowego Trzemeszna”. Kijkarze mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Tym razem ścieżki marszu poprowadzono wokół Jeziora Dużego. Trasa okazała się krajobrazowa i zróżnicowana. Biegła częściowo po lesie, częściowo malowniczymi polami. Na zakończeniu pętli na zawodników czekało niewielkie, ale dające się we znaki długie podejście. W przepięknych okolicznościach przyrody i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych udało się uzyskać świetne rezultaty, które pozwoliły na zajęcie wysokich lokat w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych. W marszu na dystansie 5 kilometrów wystartowały dwie zawodniczki z Trzemeszna. Z trasą świetnie poradziła sobie Agnieszka Kędzierska (35,33 min.). Wywalczony wynik dał jej pierwsze miejsce w kategorii K 40. Na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanęła ponownie Aleksandra Olejniczak (36,55 min.). Odcinek ten przemierzyło 169 osób. Z dłuższą trasą postanowiła zmierzyć się Kamila Kolberg (1:13,43). Uzyskany rezultat zaowocował trzecią lokatą wśród kobiet. Ten dystans wybrało 39 kijkarzy.

24 sierpnia odbył się 7 etap Pucharu Polski Nordic Walking. Na starcie w Potęgowie stanęło ponad 350 uczestników z całej Polski w wieku od 3 lat do 70+. Rywalizowali oni na dystansach – 5 km, 10 km i półmaratonu. Zawody zorganizowała Gmina Potęgowo oraz Polska Federacja Nordic Walking. Miasteczko zawodów mieściło się przy ul. Kościuszki a areną zmagań był stadion miejscowego klubu „Pomorze” i sąsiadujące z nim tereny zielone.

Z pięciokilometrową trasą postanowiła zmierzyć się Małgorzata Szczudlik i zrobiła to w świetnym stylu. Z czasem 35,48 min. zajęła trzecie miejsce w kategorii K 30. Dystans ten ukończyło 200 zawodników, w tym 108 kobiet.

  • Małgorzata Szczudlik – open 39 / K – 6

Grzegorz Mądry ponownie spróbował swoich sił w półmaratonie. Pokonanie tego dystansu zajęło mu 2 godziny, 41 minut i 56 sekund. Wynik ten pozwolił stanąć na najwyższym stopniu podium w kategorii M 60. Start w półmaratonie wybrały 44 osoby, w tym 22 kobiety.

  • Grzegorz Mądry – open 16 / M – 12

Po wyczerpującym marszu na wszystkich czekał pamiątkowy medal, regeneracyjny posiłek, pieczone kiełbaski, pyszne ciasto oraz zimne i gorące napoje. Głównymi celami imprezy była popularyzacja rodzinnego i prozdrowotnego stylu życia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

W sobotnie popołudnie, 31 sierpnia, ulicami gnieźnieńskiego osiedla Dalki przebiegli i przemaszerowali uczestnicy wydarzenia p.n. IV Otwarty Marsz Nordic Walking „Z kijkami po zdrowie”, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz. Impreza została zorganizowana na nowym terenie rekreacyjnym przy ul. Gajowej przez Radę Osiedla Dalki, Stowarzyszenie „Aktywne Dalki” oraz Urząd Miejski. Zawody miały iście towarzyski przebieg i odbyły się bez pomiaru czasu. Słoneczna pogoda była sprzymierzeńcem rodzinnej atmosfery całej imprezy – na wszystkich czekały pamiątkowe medale, ciepłe napoje oraz domowe ciasto, przygotowane przez mieszkanki osiedla. W ramach tej sportowej inicjatywy odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking w formie rekreacyjnej (3 km) oraz w formie rywalizacji na dystansie 5,2 km. Wśród kijkarzy nie zabrakło przedstawicielki Kijkowego Trzemeszna. Agnieszka Kędzierska stanęła na wysokości zadania i zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane