Jesteś tutaj:Sport Znamy zwycięzców Mistrzostw Gniezna w Tenisie Ziemnym
niedziela, 29 września 2019 19:55

Znamy zwycięzców Mistrzostw Gniezna w Tenisie Ziemnym

 
Znamy zwycięzców Mistrzostw Gniezna w Tenisie Ziemnym fot. Rafał Wichniewicz

Po kilku tygodniach zmagań dziś odbyły się finały zawodów, które pozwoliły wyłonić najlepszych tenisistów Pierwszej Stolicy Polski. Nagrody wręczał osobiście Wojciech Fibak, legenda polskiego tenisa.

Od początku września, przez każdy weekend, na terenie kortów przy ul. Sobieskiego trwały zmagania sportowców różnej maści - od tych, którzy tenisa traktują wyłącznie amatorsko po takich, którzy z dużymi ambicjami przystąpili do rozgrywek. Finał miał miejsce w niedzielę 29 września i tego też dnia odbyła się skromna gala wręczenia nagród nie tylko zwycięzcom, ale i uczestnikom, którym niekoniecznie powiodło się tym razem. 

- Próbujemy coś budować, wierzymy iż wychodzi nam to całkiem nieźle, a jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co się dzieje, bo po raz kolejny mamy rekordową ilość uczestników i rekordową pulę nagród - jest to ponad 13 tysięcy złotych, co w turnieju amatorskim w tenisa uważam za sukces. Budujemy klub, wspólnotę i was, nas, relację, wygranych, przegranych, we wzajemnym szacunku, czasami ze łzami, czasami w kłótniach, czasami rzucając rakietami, ale jednak wszyscy nadal stoimy razem - już od 112 lat, odkąd są korty w tym miejscu - mówił Jakub Sawa z Gnieźnieńskiej Akademii Tenisowej podczas uroczystości zamknięcia zawodów.

Gościem specjalnym wydarzenia był Wojciech Fibak, legenda polskiego tenisa, którego imię noszą Gnieźnieńskie Korty Tenisowe. Nie ukrywał on, że bardzo lubi klimat panujący w Pierwszej Stolicy Polski, a w ostatnich godzinach turnieju nawet podjął się sędziowania jednego ze spotkań. Jak przyznał, poziom rozgrywek był bardzo zadowalający: - Był bardzo wysoki, w pewnym momencie zacząłem już po angielsku sędziować, bo wyglądał jak międzynarodowy - przyznał z uśmiechem i jak dalej dodał: - Miło jest być tutaj. Noszę Gniezno w sercu, szczególnie iż te korty są mojego imienia i jest mi bardzo miło. Zawsze, kiedy widzę dzieci i młodzież, to serce cieszy, że grają na świeżym powietrzu, że nie siedzą przed komputerem i dbają o swoje zdrowie. To jest wspaniałe w sporcie. Sport wychowuje i to jest piękne, bo nie wszyscy muszą od razu odnosić takie sukcesy, jak Agnieszka Radwańska czy Łukasz Kubot, ale że te dzieci mają jakąś pasję, że one wiedzą iż trzeba być w formie, trzeba pędzić, mieć trening. To jest cudowne - mówił Wojciech Fibak dodając iż na gnieźnieńskich kortach wyczuwa rodzinną atmosferę.

Następnie gość wydarzenia wraz z organizatorami dokonali wręczenia nagród uczestnikom w poszczególnych kategoriach:

 • Klasy 1-3: 1. Daniel Sawa 2. Julka Dzięcioł 3. Igor Pawlikowski
 • Klasy 4-8: 1. Marcelina Jędras 2. Zuza Kowalewska 3. Hubert Zych
 • Liceum: 1. Kuba Hołoga 2. Roksana Kokocha 3. Bartosz Stręk
 • Debel kobiet: 1.Kasia Kolubczyńska/ Magda Graczyk 2. Iwona Filipek/Żaneta Łukasiewicz 3. Ania Sawa/Karolina Zielke
 • MIKST: 1. Ania Sawa/Jakub Sawa 2. Iwona Filipek/Paweł Kopecki 3. Żaneta Łukasiewicz/Michał Rosołek
 • DEBEL mężczyzn powyżej 90 lat (łączna suma wieku): 1. Darek Kuryło/Michał Rosołek 2. Zbigniew Dzionek/Paweł Kopecki 3. Grzegorz Gronowski/Tomek Janas
 • DEBEL do 90 lat: 1. Kuba Szalaty/Dominik Drass 2. Kuba Hołoga/Kuba Sawa 3. Maciej Ciesielski/Michał Wiśniewski oraz Jakub Jaskólski/Robert Misch
 • Singiel kobiet: 1. Kasia Kolubczyńska 2. Karolina Zielke 3. Zuza Kowalewska
 • SINGIEL mężczyzn powyżej 45 lat: 1. Paweł Kopecki 2. Tomasz Jeliński 3. Dariusz Kuryło
 • SINGIEL mężczyzn do 45 lat: 1. Kuba Szalaty 2. Bartek Frąckowiak 3. Maciej Ciesielski

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Paweł wtorek, 01 października 2019 17:46 napisane przez Paweł

  Stanowczo brakuje relacji, fotek i wypowiedzi z finału singla panów. Świetne widowisko i bardzo wysoki poziom. Szacunek dla obu za walkę ale gra Kuby.. jestem pod wrażeniem, że w Gnieźnie mamy takiego zawodnika !

 • Link do komentarza kibolo wtorek, 01 października 2019 13:43 napisane przez kibolo

  Mało że jesteś za biedny,to do tego jeszcze głupi.

 • Link do komentarza Auu niedziela, 29 września 2019 21:49 napisane przez Auu

  Ooo Wojtuś, szkoda, że nie wiedziałem, bo bym się zapytał czy by mnie załatwił nastki....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane