Jesteś tutaj:Sport Kijkowe Trzemeszno z kolejnymi wyróżnieniami
sobota, 12 października 2019 13:21

Kijkowe Trzemeszno z kolejnymi wyróżnieniami

  mn
Kijkowe Trzemeszno z kolejnymi wyróżnieniami zdjęcie nadesłane

Wrzesień to kolejny miesiąc dużej aktywności trzemeszeńskiej drużyny, uprawiającej nordic walking. „Kijkowe Trzemeszno” zanotowało na swoim koncie udane starty i zgromadziło kolekcję nagród z ważnych, ogólnopolskich imprez.

W sobotę 7 września w Kleczewie odbyła się ósma edycja Memoriału im. Henryka Warwasa. W ramach imprezy odbył się bieg na dystansie 5 i 10 kilometrów oraz zawody nordic walking na odcinku 5 km. Start i meta usytuowane zostały na stadionie miejskim a trasy poprowadzono ulicami Kleczewa.

Do rywalizacji kijkarzy postanowiła dołączyć reprezentantka Kijkowego Trzemeszna Agnieszka Kędzierska. Zawodniczka z grodu Kilińskiego wiodła zdecydowany prym. Od początku narzuciła mocne tempo i nie dała szans rywalkom. W rezultacie najwyższy stopień podium w kategorii kobiet należał do trzemesznianki. Agnieszka pokonała dystans w 33,10 min. zajmując wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. W zawodach udział wzięło 38 osób, w tym 22 kobiety. Organizatorem imprezy był Urząd Miasta i Gminy Kleczew, OSiR Kleczew, sekcja biegowa KS „Sokół” Kleczew oraz Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Kleczewie. Rywalizacja objęta została patronatem honorowym przez Burmistrza MiG Kleczew Mariusza Musiałowskiego.

W sobotę 14 września wczesnym rankiem pięcioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna wyruszyła do Barlinka – Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Trzemesznianie wzięli tam udział w kolejnych zawodach a były to VII Mistrzostwa Polski na 5 i 10 km oraz III Mistrzostwa Europy na 5 km. Ranga i prestiż imprezy przyciągnęły rzeszę znanych i utytułowanych entuzjastów chodzenia z kijami z całej Polski i nie tylko. Nasi zawodnicy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na mistrzostwach i dzięki uzyskanym wynikom potwierdzili swoją wysoką pozycję w światku kijkarzy. Z pięcioma kilometrami, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Europy, zmierzyły się cztery trzemesznianki. Najlepiej wypadła Agnieszka Kędzierska (33,19 min./K – 7/open – 36), która stanęła na drugim stopniu podium w kategorii wiekowej K 40. W tej samej kategorii dziewiąta była Magdalena Sosnowska (37,06 min./K – 32/open – 90). Niesamowitą niespodziankę sprawiły młode adeptki nordic walking – Aleksandra Olejniczak (33,56 min./K – 9/open – 42) i Wiktoria Rożek (36,39 min./K – 23/open – 76). Był to dla nich kolejny start na tego typu imprezie, który okazał się bardzo udany. Ola zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej a Wiktoria uzyskała trzecią lokatę. Ich ogromne chęci i pracowitość przynoszą w tym sezonie oczekiwane rezultaty. Dystans ten wybrało ogółem 232 zawodników, w tym 134 kobiety. Na dwukrotnie dłuższą trasę zdecydowała się Kamila Kolberg (1:08,08/open – 18) i zanotowała na swoim koncie kolejny udany start. Świetny czas, w jakim przeszła 10 km, dał jej czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet oraz pierwsze w kategorii K 30. W zawodach udział wzięły 64 osoby, w tym 31 kobiet. Po zakończeniu marszów dokonano dekoracji najlepszych zawodników Mistrzostw Polski. Następnie, po sporej przerwie, nastąpiły starty w Mistrzostwach Europy. Zgodnie z regulaminem do udziału kwalifikowało się 20 najlepszych kobiet i 20 najlepszych mężczyzn z wspomnianego marszu na 5 km. Ostatecznie na tartanową bieżnię Stadionu Miejskiego im. Bronisława Bagińskiego przy ul. Sportowej wyruszyło 11 zawodniczek i 16 zawodników. W tym zacnym gronie znalazły się – Agnieszka Kędzierska i Aleksandra Olejniczak. Zaciętej rywalizacji towarzyszyły prawdziwe sportowe emocje i masa kibiców. Dzięki uzyskanemu rezultatowi Agnieszka znalazła się w najlepszej piątce, co bez wątpienia należy uznać za ogromny sukces. Oli nie udało się ukończyć zawodów. Ma ona za to na swoim koncie dwa tytuły Mistrzyni Polski, zdobyte w jednym sezonie. Trasa Mistrzostw Polski wiodła jednym z siedmiu słynnych szlaków barlineckich lasów, które jako pierwsze w Polsce zaistniały na nordicowej mapie. Zawody w Barlinku były jednym z etapów Korony Polski.

Również w sobotę, 14 września, miała miejsce ostatnia odsłona Pucharu Polski Nordic Walking. Zawody odbyły się w Hajnówce a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5, 10 i 21 km. Miasteczko zawodów wraz ze startem i metą znajdowały się na terenie mini dworca kolejki wąskotorowej. Trasę marszu poprowadzono malowniczymi, leśnymi duktami Białowieskiego Parku Narodowego. Do rywalizacji przystąpiła trzyosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna, która miała na swoim koncie udane występy w poprzednich etapach pucharu. I tym razem trzemesznianie nie zawiedli. Ponadto w Hajnówce nastąpiło także podsumowanie całego Pucharu Polski. Małgorzata Szczudlik (35,21 min./K – 5/open – 38) pokonała pięciokilometrową trasę i zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Świetne starty dały jej także drugą pozycję w całym cyklu. W zawodach uczestniczyło 535 osób, w tym 346 kobiet. Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydowała się Marzena Stankowska (1:19,35/K – 22/open – 51), która w kategorii K 40 uplasowała się na jedenastym miejscu. Ten dystans wybrało 103 zawodników, w tym 60 kobiet. Grzegorz Mądry (2:32,54/M – 12/open – 17) kolejny raz wyruszył na trasę półmaratonu i zdobył pierwsze miejsce w kategorii M 60. Zebrane w całym cyklu punkty pozwoliły mu stanąć na najniższym stopniu podium. W zawodach udział wzięły 54 osoby, w tym 27 kobiet. Organizatorem Pucharu była Polska Federacja Nordic Walking.

22 września w Brzozie miał miejsce XIII Festiwal Sportowo – Turystyczny. W ramach tego wydarzenia odbył się IX Bieg Trzeźwości na dystansie 10 km oraz zawody nordic walking na odcinku 7 km. Zorganizowano także biegi dla dzieci i rodzinny rajd rowerowy. Biuro imprezy mieściło się w Szkole Podstawowej przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Patronat nad rywalizacją objęli – Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Wojciech Oskwarek oraz Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych. W marszu z kijkami godnie zaznaczyły swój udział reprezentantki Kijkowego Trzemeszna. Kamila Kolberg zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet, uzyskując czas 45,01 min. (open – 9). Na drugim stopniu podium stanęła Agnieszka Kędzierska z wynikiem 45,05 min. (open – 11). Ogółem z dystansem zmierzyło się 56 zawodników, w tym 30 kobiet. Organizatorem festiwalu była „Rowerowa Brzoza” oraz Urzędy Gmin Nowa Wieś Wielka i Białe Błota.

Pięciu reprezentantów Kijkowego Trzemeszna wybrało się 28 września do Rożnowic, aby wziąć udział w siódmym etapie „Korony Zachodu Polski”. Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl i MarszPoZdrowie.pl. Zawody ku pamięci Marka Stefaniaka zorganizowali – Stowarzyszenie Monar Rożnowice oraz NW Włóczykije. Kijkarze mieli tradycyjnie do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Przewidziano także konkurencję dla biegaczy. Przeprowadzono klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Zadbano o rozrywkę dla dzieci, rodzin i klubów. W marszu na krótszym dystansie wystartowały trzy zawodniczki z Trzemeszna – Agnieszka Kędzierska (36,22 min./K – 5/open – 20), Małgorzata Szczudlik (33,27 min./K – 7/open - 22) i Aleksandra Olejniczak (37,22 min./K – 9/open – 25). Trzemesznianki poradziły sobie doskonale i zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Odcinek ten przemierzyło 137 osób, w tym 80 kobiet. Z dłuższą trasą postanowili zmierzyć się Kamila Kolberg (1:10,33/open – 8) i Grzegorz Mądry (1:09,38/open – 6). Uzyskane rezultaty pozwoliły trzemesznianom zająć wysokie miejsca. Kamila stanęła na drugim stopniu podium wśród pań. Grzegorz był drugi w M 60. Ten dystans wybrało 45 kijkarzy, w tym 22 kobiety. Organizatorzy przygotowali malowniczą trasę a także zapewnili odpowiedni klimat oraz przyjazną atmosferę. Rożnowice to miejsce położone obok Obornik, przyciąga nie tylko niesamowicie pięknymi, leśnymi trasami, ale przede wszystkim niezwykle ciepłą gościną pensjonariuszy Ośrodka Monar.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane