Jesteś tutaj:Sport Tytan Gniezno liderem po turnieju we Wrocławiu
środa, 23 października 2019 07:59

Tytan Gniezno liderem po turnieju we Wrocławiu

  mn
Tytan Gniezno liderem po turnieju we Wrocławiu zdjęcie nadesłane

W miniony weekend gnieźnieńscy rugbiści udali się do Wrocławia na III Turniej Pucharu Polski Rugby 7, po którym zajął on pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek.

Turniej był rozgrywany na nowoczesnym obiekcie stadionu olimpijskiego we Wrocławiu, gdzie na co dzień można oglądać występy futbolistów amerykańskich Panthers Wrocław. Rozpędzeni gnieźnianie, którzy wygrywali kolejno z Watahą Piotrków Trybunalski 45:0, RK Wrocław 17:12, Klub Rugby Chaos Poznań 47:0 zostali zatrzymani dopiero w finale przez lepiej dysponowaną tego dnia Kaskada Szczecin Rugby Klub. Tytani w meczu finałowym od początku musieli gonić wynik, a gdy zbliżyli się do kolegów ze Szczecina w drugiej połowie meczu Ci zadali ostateczny cios wygrywając 34:17.

Mimo porażki w finale wrocławskiego turnieju w generalnej klasyfikacji GKR Tytan Gniezno zajął fotel lidera rozgrywek wyprzedzając RK Koszalin! W poprzednich dwóch turniejach w Poznaniu oraz Pruszczu Gdańskich gnieźnianie plasowali się kolejna na drugim oraz trzecim miejscu. Wartym podkreślenia jest szeroki skład gnieźnian, którzy w każdym turnieju zagrali w innym zestawieniu testując wielu nowych graczy.

Już w najbliższą sobotę Tytani jadą do Warszawy, gdzie odbędzie się II Turniej Mistrzostw Polski Rugby 7 i to będzie zdecydowanie najlepiej obsadzony turniej w tym roku.

Klasyfikacja PPR7 po 3 turniejach:
01. Tytan Gniezno - 25 pkt./3
02. RC Koszalin - 18 pkt./2
03. Posnania Poznań -11 pkt./1
03. Kaskada Szczecin - 11 pkt./1
05. RC Czarni Pruszcz - 9/1 pkt.
06. Chaos Poznań - 9 pkt./3
07. Ciechan Ciechanów - 8 pkt./2
08. Rugby Wrocław - 7 pkt./1
09. Arka Rumia - 5 pkt./1
10. RT Olsztyn - 3 pkt./1
11. Wataha Piotrków Tryb. - 2 pkt./2

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane