Wydrukuj tę stronę
niedziela, 10 listopada 2019 09:55

Kryzys trwa. Porażka Mieszka w Kleczewie

  mn
Kryzys trwa. Porażka Mieszka w Kleczewie archiwum redakcji

rwa zła passa piłkarzy gnieźnieńskiego Mieszka. W sobotnie popołudnie biało-niebiescy przegrali w Kleczewie 0:1 i tym samym od trzech kolejek pozostają bez wygranej.

Pojedynek derbowy w Kleczewie przebiegał pod dyktando gości z Gniezna. Podopieczni Mariusza Bekasa dyktowali warunki na boisku i stwarzali sobie dogodne sytuacje pod bramką Huberta Świtalskiego. W pierwszej części bliscy pokonania golkipera Sokoła byli Krzysztof Biegański i Radosław Mikołajczak. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał jednak Łukasz Zagdański, który w 33 minucie mając przed sobą pustą bramkę minął się z futbolówką zagraną przez Radosława Jasińskiego. Gospodarze z kolei ograniczali się w tej połowie jedynie do kontrataków, z których niewiele wynikało. Na przerwę jedenastki Sokoła i Mieszka schodzili z wynikiem bezbramkowym.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Już minutę po wznowieniu, znakomitą okazję miał Tomasz Bzdęga, ale jego strzał obronił Świtalski. Potem gnieźnianie atakowali, jednak zachowywali się pod bramką rywala bardzo źle. Swoje okazje mieli Radosław Jasiński, Damian Sędziak czy Krzysztof Biegański, niestety żadna nie przyniosła bramki. W końcu nadeszła 78 minuta. Gospodarze wyprowadzili szybki kontratak, po którym w polu karnym Mieszka powstało ogromne zamieszanie. Wstrzeloną z boku piłkę próbował „przeciąć” Michał Steinke, ale zrobił to na tyle źle, że ta wpadła do bramki w której stał Sławomir Janicki. Po stracie gola mieszkowcy próbowali odrabiać straty, ale w ich atakach nie było jakiegoś wielkiego pomysłu. Niestety gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania i tym samym kleczewianie wygrali 1:0.

Po tej porażce Mieszko ma nadal 34 punkty i zajmuje w tabeli trzecie miejsce. W nadchodzącą niedzielę, w ostatnim meczu rundy jesiennej, na stadionie przy ulicy Strumykowej gnieźnianie podejmować będą Radunię Stężyca. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 13.30.

Bramka: Michał Steinke (78 samobójcza) – dla Sokoła. Sędziował: Denis Błaszczak (Szczecin). Widzów : 90

„Mieszko”: Sławomir Janicki, Hubert Kantorowski, Sebastian Golak, Michał Steinke, Radosław Jasiński, Krzysztof Biegański, Bartosz Kalupa (79 Krzysztof Bartoszak), Tomasz Bzdęga, Mateusz Roszak, Radosław Mikołajczak (46 Damian Sędziak), Łukasz Zagdański.

Żółte kartki: Bartosz Kalupa, Mateusz Roszak, Damian Pawlak (Mieszko)

4 komentarzy