Jesteś tutaj:Sport Artyści wygrywają w meczu dla Dawida i Ksawiera
niedziela, 15 grudnia 2019 19:02

Artyści wygrywają w meczu dla Dawida i Ksawiera

 
Artyści wygrywają w meczu dla Dawida i Ksawiera fot. Rafał Wichniewicz

W niedzielny wieczór po raz kolejny do Gniezna zawitała reprezentacja polskich artystów, którzy przybyli by zmierzyć się z przedstawicielami Gniezna we wspólnym, charytatywnym meczu „Gwiazdy na Gwiazdkę”.

Spotkanie oczywiście miało charakter jak najbardziej towarzyski, a do starcia w halowej piłce nożnej stanęli przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz zaproszonych do udziału mieszkańców Gniezna oraz reprezentacja artystów polskich, wśród których byli m.in. Jarosław Jakimowicz, Marcin Mroczek czy Oskar Stoczyński. Wszystko to w celu wsparcia zbiórki pieniędzy na rzecz 5-letniego Ksawiera Wesołowskiego i 13-letniego Dawida Górczyńskiego, zorganizowanej przez stowarzyszenie Królewskie Gniezno.

Spotkanie rzecz jasna musiało się odbyć na sportowym poziomie, a o tym świadczy najlepiej fakt dość długich zagrywek, które kończyły się bez bramek po skutecznej obronie każdej ze stron. Co warte dodania, reprezentacja artystów była o wiele skromniejsza od gnieźnieńskiej, a mimo to wyraźnie widoczne było spore doświadczenie u zawodników z kraju. Do pierwszej połowy w spotkaniu goście prowadzili z rezultatem 2:1. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla artystów.

W czasie przerwy między połowami meczu piłki nożnej odbyły się licytacje przedmiotów przygotowanych na tę okazję - wiele fantów podarowanych było przez sportowców oraz różne firmy, a ceny za niektóre z nich szybowały bardzo wysoko, wspierając tym samym akcję. Ponadto rozegrano jeszcze krótki, dziesięciominutowy mecz pomiędzy reprezentacją artystów oraz MKS PR Urbis.

1 komentarz

  • Link do komentarza Tomasz Pawłowski Gniezno poniedziałek, 16 grudnia 2019 09:19 napisane przez Tomasz Pawłowski Gniezno

    Super. Więcej takich imprez panie Prezydencie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane