wtorek, 14 stycznia 2020 13:29

Obóz w Szczyrku i wstępny plan spotkań kontrolnych

 

Żużlowcy Car Gwarant Startu przygotowują się intensywnie do zbliżającego się sezonu na torach I ligi. Kadra seniorów trenuje indywidualnie, Adrian Gała wspólnie z Oskarem Fajferem korzystają także ze wspólnych zajęć prowadzonych przez Przemysława Gnata.

Młodzieżowcy zespołu z Pierwszej Stolicy oraz szkółka żużlowa trenują z kolei pod okiem Krzysztofa Jabłońskiego. Po okresie przygotowawczym drużyna przejdzie testy wydolnościowe - odbędą się one 2 marca w Lady Cat Family Fitness & Wellness. Dzień później czerwono-czarni udadzą się na obóz do Szczyrku.

Podobne testy wydolnościowe miały miejsce na początku okresu przygotowawczego - przeprowadzone zostały przez Centrum Diagnostyki Sportowej SPORTSLAB. Idea powtórki jest jak najbardziej słuszna. Możemy ocenić jak na dany typ treningu zawodnik zareagował, czy był on odpowiednio dobrany, co modyfikować w okresie przygotowawczym u danego zawodnika - mówił przy okazji grudniowych badań Dr Szczepan Wiecha z SPORTSLAB

Sztab szkoleniowy pierwszoligowca zgrupowanie w Szczyrku zaplanował w terminie od 3 do 7 marca. - Najprawdopodobniej udadzą się tam wszyscy podstawowi seniorzy drużyny, Kevin Fajfer oraz dwójka młodzieżowców - Damian Stalkowski i Marcel Studziński - informuje menadżer Rafael Wojciechowski. Obóz ma mieć charakter integracyjny z elementami sportowymi. - Jeśli warunki pogodowe dopiszą pojeździmy na nartach, omówimy także sprawy dotyczące nowej tabeli biegowej i przygotowania toru - dodaje menadżer.

Po powrocie ze Szczyrku planowany jest wyjazd na tor. Wstępny plan treningów punktowanych pierwszą konfrontację zakłada w terminie 14-15 marca, a przeciwnikiem czerwono-czarnych ma być Betard Sparta Wrocław. Przy braku odpowiedniej pogody pojedynek z srebrnymi medalistami DMP odbędzie się nieco później. Na koniec miesiąca, w dniach 28-29 marca, menadżer zaplanował treningowe potyczki z lokalnym rywalem - SpecHouse PSŻ Poznań.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane