Jesteś tutaj:Sport Sportowcy zagrali dla Damiana
niedziela, 16 lutego 2020 18:11

Sportowcy zagrali dla Damiana

 
Sportowcy zagrali dla Damiana fot. Rafał Wichniewicz

Działacze sportowi, zawodnicy różnych dyscyplin oraz urzędnicy wzięli udział w meczu piłkarskim, organizowanym w ramach akcji charytatywnej na rzecz Damiana Julkowskiego.

W niedzielne popołudnie hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 wybrzmiała dopingiem, gwizdkami sędziego oraz okrzykami licytujących się osób. Wszystko to za sprawą wyjątkowego wydarzenia, którego celem było zebranie wsparcia na leczenie Damiana Julkowskiego - młodego gnieźnianina, który od lat choruje na udar rdzenia i zmaga się z leczeniem i rehabilitacją.

Charytatywny mecz stał się okazją do zjednoczenia przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych na rzecz tej szlachetnej inicjatywy. Na boisku zmierzyli się ze sobą Aseko Orzeł Gniezno, którzy stanęli naprzeciw ekipie składającej się m.in. z żużlowców, koszykarzy, piłkarzy, siłaczy. Rzecz jasna spotkanie miało charakter jak najbardziej towarzyski, jednakże zawodnicy nie jeden raz zażarcie walczyli o kolejne gole. W przerwie między połowami odbyła się licytacja różnych gadżetów (nie tylko sportowych), które schodziły po dość pokaźnych cenach. 

W trakcie imprezy zbiórkę pieniędzy prowadziła Fundacja Szlachetny Bohater, do której należy Damian, a każdy, kto chce mu pomóc, może to zrobić - więcej informacji tutaj.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane