Jesteś tutaj:Sport Trwa dezynfekcja obiektów sportowych i boisk szkolnych
wtorek, 28 kwietnia 2020 12:12

Trwa dezynfekcja obiektów sportowych i boisk szkolnych

 
Trwa dezynfekcja obiektów sportowych i boisk szkolnych fot. Rafał Wichniewicz

Szereg boisk i obiektów sportowych, należących do GOSiR oraz boisk szkolnych przechodzi dezynfekcję podobną do tej, jaką zrealizowano tydzień temu na terenie miasta.

Po wykonaniu dezynfekcji ulic, skwerów i parków, dokonanej 18 i 19 kwietnia, podobne zadanie realizowane jest na obiektach sportowych, należących do Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale także boiskach szkół podstawowych, których prowadzącym jest Miasto Gniezno.

Działania w tym zakresie są podobne, jak ostatnio tj. opryskiwane są powierzchnie użytkowe oraz elementy infrastruktury znajdujące się na terenie boisk, w tym bramki, siedziska, siatki itp. Działania w tym zakresie zostały przewidziane na kilka dni.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Obywatel RP wtorek, 28 kwietnia 2020 22:02 napisane przez Obywatel RP

  Pić na wodę fotomontaż. Ktoś ładnie sobie zarabia na tej dezynfekcji boisk. Naukowcy udowodnili, że promieniowanie kg, które daje nam słońce zabija tego wirusa bardzo szybko a skoro boiska są zamknięte to jakie tam są bakteria? Nie tylko o boiska chodzi Ale i od różne powierzchnie miejsca gdzie nie ma ludzi a dezynfekcja trwa w najlepsze. Czas rozliczeń wkrótce nadejdzie.

 • Link do komentarza agat wtorek, 28 kwietnia 2020 21:54 napisane przez agat

  od 4 maja boiska szkolne i orliki oraz cześć infrastruktury sportowej na terenach otwartych ma zostać już udostępniona z zastrzeżeniem m.in reżimu sanitarnego. Info można znaleźć na stronie Ministerstwa Sportu. Więc chyba te zabiegi mają jakiś sens.

 • Link do komentarza Wawrzyniec wtorek, 28 kwietnia 2020 18:41 napisane przez Wawrzyniec

  Zamknięte to nie znaczy nieużywane, nie raz widziałem na tych obiektach Sebiksów z browarkiem. Niestety zanim pojawił się jaki kolwiek patrol szybko się zmywali. Więc odkażanie jak bardziej na miejscu. Można także zająć się ławkami i śmietnikami w parkach.

 • Link do komentarza Rita wtorek, 28 kwietnia 2020 17:53 napisane przez Rita

  To są właśnie takie decyzje,, naszego " włodarza podobne do decyzji o wyborach oraz upiększające nasze miasto (króliki, betonowanie miasta itp). Szkoda pieniędzy przecież obiekty te były cały czas zamknięte.

 • Link do komentarza avalon wtorek, 28 kwietnia 2020 13:07 napisane przez avalon

  Boisko SP5 :) Byłem tam ostatnio wiele lat temu, za rok będzie 30 lat jak skończyłem tą szkołę :)

  Wydaje mi się jednak bez sensu odkażać obiekty zamknięte od prawie 2 miesięcy.
  W tym czasie padał deszcz, świeciło słońce, były przymrozki - żaden wirus nie przetrwał, tym bardziej na zewnętrznych ścianach sali gimnastycznej których normalnie raczej nikt nie dotyka.

  Lepiej żeby dezynfekowali przedmioty / miejsca używane codziennie przez setki osób. Np wiaty przystankowe, ławki, kosze, klamki, drzwi, poręcze itp.

 • Link do komentarza Mikuła wtorek, 28 kwietnia 2020 13:01 napisane przez Mikuła

  Jesli ktos sie zastanwaia gdzie uciekają pieniądze to macie doskonały przykład. Pomnóżcie te bezsensowne decyzje razy ilość miast w Polsce i macie miliardy złotych wydanych w błoto.
  Dezynfencja boisk na których jest zakaz przebywania/grania jest idiotyczna. Prezydent Budasz niech sie z tego tłumaczy bo może wie wiecej niz my.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane