Jesteś tutaj:Sport Ruszyły zapisy na Wirtualny Bieg Europejski
czwartek, 28 maja 2020 12:12

Ruszyły zapisy na Wirtualny Bieg Europejski

 

Nie w grupie, ale indywidualnie w wybranym przez siebie czasie i we wskazanym okresie - tak będzie przebiegać tegoroczna edycja Biegu Europejskiego.

Tegoroczne zawody miały odbyć się w kwietniu pod barwami węgierskimi. Tak się jednak nie stało z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, a bieg został przełożony na czerwiec. Ostatecznie jednak organizatorzy zdecydowali, że bieg w tym roku w dotychczasowej formie się nie odbędzie. Zamiast tego zaplanowany został Wirtualny Bieg Europejski.

Formuła tych zawodów zakłada, że odbywać się będą od 13 do 28 czerwca na dystansie 50 kilometrów: - Od pięciu lat, każdemu naszemu biegowi patronuje kraj Unii Europejskiej. Podsumujmy te 5 lat i przebiegnijmy jeszcze raz te pięć biegów! Oczywiście, ze zrozumiałych względów nie możemy ich wszyscy przebiec po gnieźnieńskiej trasie, ale zapraszamy Was do pokonania 5 x 10 kilometrów w naszym Wirtualnym Biegu Europejskim - informują organizatorzy.

O przebiegu trasy decydują sami zawodnicy, którzy nie muszą oczywiście pokonać od razu wszystkich 50 kilometrów. Może to być dowolny dystans, który musi się zmieścić we wskazanym zakresie oraz okresie. Ważne jest jednak, żeby pokonane odcinki nie były krótsze niż 5 kilometrów. Swoje biegi, w tym czas oraz trasę rejestruje się za pomocą zegarka lub aplikacji  (Endomondo, Strava, Garmin, Suunto, Polar itd. ), a następnie przesyła plik w formacie GPX na stronę datasport.pl

Więcej informacji o zapisach na Wirtualny Bieg Europejski, a także wiadomości dla osób, które zapisały się na tegoroczne, odwołane zawody, dostępne są na stronie biegeuropejski.pl

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane