Jesteś tutaj:Sport Gnieźnianie zagrają o Mistrzostwo Polski w hokeju na trawie!
sobota, 27 czerwca 2020 10:26

Gnieźnianie zagrają o Mistrzostwo Polski w hokeju na trawie!

  mn

Już w najbliższą środę na stadionie hokejowym przy ul. Sportowej odbędzie się finałowy mecz sezonu, w którym UKH Start 1954 zmierzy się z HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie.

Można śmiało stwierdzić, że sezon 2019/2020 należy do juniorskiej formacji UKH Start 1954. Podopieczni trenera Wojciecha Jankowskiego z kompletem zwycięstw zwyciężyli w rundzie zasadniczej i jako liderzy tabeli zmierzyli się z czwartą ekipą rozgrywek, aktualnymi Mistrzami kraju - LKS Gąsawa. Mecz półfinałowy odbył się w środę 24 czerwca, na stadionie im. Alfonsa Flinika. Pierwsza akcja spotkania zakończyła się co prawda bramką dla gości, ale od tego momentu inicjatywę przejęli czerwono-czarni. Gnieźnianie zwyciężyli w stosunku 6:1 i tym samym zapewnili sobie udział w wielkim finale, którego stawką jest tytuł Mistrzów Polski Juniorów.

Rywalem Startu 1954 będzie drużyna HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie. Finał Mistrzostw Polski odbędzie się w Gnieźnie, na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Sportowej w środę 1 lipca o godzinie 16.00. Zgodnie z aktualnymi zaleceniami na na trybunach zasiądzie ograniczona ilość kibiców jednak blisko trzystu osobowa grupa będzie mogła dopingować czerwono-czarnych w walce o krajowy trumf. 

Postawa młodych gnieźnian w tegorocznych rozgrywkach jest znakomita. Duża część juniorskiej formacji stanowi już o sile drużyny seniorów i między innymi te doświadczenia dodają podopiecznym trenera Jankowskiego "wiatru w żagle". Dotychczasowy komplet zwycięstw w rozgrywkach świadczy o świetnej pracy jaka wykonywana jest na co dzień w Uczniowskim Klubie Hokeistów Start 1954. W imieniu tych młodych zawodników serdecznie zapraszamy na finał, w środę 1 lipca o godzinie 16.00.
 

1 komentarz

  • Link do komentarza Rom poniedziałek, 29 czerwca 2020 15:41 napisane przez Rom

    Ciekaw jestem, czy będzie w internecie transmisja z tego meczu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane