Jesteś tutaj:Sport „Celem jest utrzymanie się w III lidze”
czwartek, 30 lipca 2020 10:08

„Celem jest utrzymanie się w III lidze”

 
„Celem jest utrzymanie się w III lidze” archiwum redakcji

Już za kila dni MKS Mieszko Gniezno wybierze się na pierwszy mecz sezonu do Kołobrzegu, a pierwsze spotkanie przy Strumykowej odbędzie się 8 sierpnia. Klub poinformował o przygotowaniach do rozgrywek.

Miniony sezon zakończył się dość przedwcześnie i w sposób niemający precedensu w dotychczasowych rozgrywkach. Po rozegraniu kilku spotkań i pojawieniu się epidemii, został on przerwany i do regularnych zmagań już nie powrócono. Cała sytuacja dość znacząco odbiła się na sporcie, o czym już niejednokrotnie można było się przekonać. Całość rzutuje także na kolejny sezon, do którego starał się przygotować MKS Mieszko Gniezno. 

- Dla nas celem jest utrzymanie się w III lidze, tym bardziej, że będzie ona liczyła więcej zespołów, niż w ostatnich latach. Prawdopodobnie aż osiem zespołów będzie musiało spaść do niższej klasy. My będziemy robić wszystko, aby się utrzymać w III lidze - mówił Maciej Ciesielski, prezes klubu, dodając także: - Jest to trudny moment dla wszystkich, piłka się cofnęła, kluby niektóre, zwłaszcza w ekstraklasie, przewartościowały budżety i wynagrodzenie dla zawodników - przyznał, mówiąc iż dzięki stawianiu na Akademię Mieszko w ostatnich latach klub doczekał się wychowanków mogących zasilić klub. 

- Budujemy zespół z chłopców, którzy do tej pory z piłką seniorską, półprofesjonalną nie mieli do czynienia. Na pewno są ambitni i chcą się pokazać. Tutaj wszystko jest możliwe, bo w innych dyscyplinach sportowych, gdzie decyduje ręka, sprzęt, byłoby to bardzo ciężkie. W piłce nożnej ta ilość błędów jest o wiele, wiele większa i wiele razy skazywano już kogoś na porażki, a on wychodził obronną ręką. Wszyscy, którzy tworzymy ten zespół wierzymy, że z każdym meczem będziemy mocniejsi, będziemy się uczyli i będziemy starali się wszystko zrobić, aby przeciwnik, który będzie mógł nas pokonać, aby było to dla niego trudne zadanie - przyznał trener Mariusz Bekas.

Asystent trenera Przemysław Urbaniak przyznał iż zespół składa się z 21 osób, z których większość to wychowankowie Mieszka, którzy mają już doświadczenie z gry w innych drużynach, także w poznańskiej Warcie czy Lechu. W drużynie z poprzedniego sezonu pozostali m.in. Jakub Hoffmann, Miłosz Brylewski, Kacper Zimmer, Jakub Woźniak, Jakub Hoffmann. Pełen skład zespołu poznamy wkrótce.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane