Jesteś tutaj:Sport 43. Bieg Lechitów w edycji wirtualnej
piątek, 11 września 2020 09:25

43. Bieg Lechitów w edycji wirtualnej

  mn

W niedzielę 20 września o godz. 11:00 uczestnicy kolejnej edycji Biegu Lechitów mieli wystartować z Ostrowa Lednickiego do Pierwszej Stolicy Polski. Jednak obecna sytuacja epidemiologiczna zniweczyła te plany i bieg w dotychczasowej formie nie może się odbyć, ale przybierze on inną formę.

Wszystkim, którzy już byli zapisami do udziału w 43. BL organizatorzy zaproponowali kilka możliwości, a jedną z nich jest pokonanie dystansu półmaratonu w dowolnym miejscu, między 17 a 24 września. Ci, którzy nie czują się na siłach pokonać dystans półmaratonu, mogli wybrać start w Piątce Lechitów.

- Nie chcieliśmy przenosić biegu na inny termin, ponieważ nic nie wskazuje na to, żeby przepisy dotyczące organizowania biegów mogły się zmienić w najbliższych tygodniach. Chcieliśmy natomiast zachować ciągłość trwającego nieprzerwanie od 1978 roku Biegu Lechitów. Dlatego zdecydowaliśmy się na zorganizowanie biegu w takiej formie, jaka w danej sytuacji jest możliwa. Stąd pomysł na edycję wirtualną - powiedział Andrzej Krzyścin, dyrektor 43. Biegu Lechitów.

- Mimo zmiany formuły biegu Miasto Gniezno nie wycofuje się ze wsparcia 43. Biegu Lechitów. Chcę również podziękować sponsorom PKO Banku Polskiemu oraz firmie ALTOM, że są razem z nami w tym trudnym okresie. Wierzę, że wspólnie zrobimy teraz edycję wirtualną, a za rok spotkamy się wszyscy na starcie 44. Biegu Lechitów - mówił prezydent Tomasz Budasz.

- PKO Bank Polski promuje biegi, jako sport dla każdego, ale też okazję do świętowania. Od kilku lat wspieramy Bieg Lechitów nawiązujący do początków państwa polskiego. Cieszymy się, że również w tym, nietypowym dla nas wszystkich roku, jego tradycja jest kontynuowana. Trzymamy kciuki za zawodników, którzy najstarszy polski półmaraton pokonywać będą z wykorzystaniem najnowszych technologii - mówi Robert Smelkowski, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Gnieźnie Sponsora generalnego biegu.

- Firma Altom, po raz kolejny ma przyjemność wspierać biegaczy biorących udział w Biegu Lechitów – najstarszym polskim półmaratonie. Ten rok dla nas wszystkich jest wyjątkowy i trudny – zarówno od strony biznesowej jak i sportowej. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że determinacja Klubu Altom, nie pozwoliła przerwać pięknej, przeszło 40 letniej historii biegu promującego nie tylko Gniezno, ale również tak ważną w dzisiejszych czasach aktywność fizyczną. Cała nasza firma trzyma kciuki i kibicuje wszystkim uczestnikom - powiedział Mateusz Wrzesiński - marketing manager firmy ALTOM Sponsora strategicznego biegu

Dla wszystkich, którzy w wyznaczonym terminie ukończą 43. Bieg Lechitów, organizatorzy przygotowali piękne koszulki i pamiątkowe medale. A będą one wyjątkowe. Za zgodą Archidiecezji Gnieźnieńskiej pojawi się na nich wizerunek słynnych Drzwi Gnieźnieńskich Oryginalne medale będą wręczane wszystkim zawodnikom, startującym w dwóch najbliższych edycjach biegu. Dwa medale, złączone razem tworzyć będą miniaturę tych Drzwi. W tym roku medalem przedstawiać będzie prawe ich skrzydło, a w przyszłym – lewe.

W pierwotnym terminie biegu – 20 września organizatorzy planują symbolicznie pokonać dystans półmaratonu wzdłuż normalnej trasy biegu, wykorzystując ścieżki rowerowe chodniki, stosując się do przepisów ruchu drogowego i obowiązującego reżimu sanitarnego. Udział w tym happeningu zapowiedziała trójka tak zwanych Wiernych Lechitów, którzy ukończyli wszystkie 42-dwie dotychczasowe edycje biegu.

Sponsorem Generalnym biegu jest PKO Bank Polski a Sponsorem Strategicznym jest gnieźnieńska firma Altom. Organizatorem biegu z ramienia Miasta Gniezna jest Klub sportowy ALTOM Gniezno oraz Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane