Jesteś tutaj:Sport Aseko Orzeł Gniezno powalczy o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski
środa, 30 września 2020 13:42

Aseko Orzeł Gniezno powalczy o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski

  mnopr

Przed speedrowerzystami Aseko Orła Gniezno najważniejsze mecze w sezonie CS Superligi 2020. Już w tę niedzielę o godzinie 16:00 odjadą oni pierwsze spotkanie finałowe Drużynowych Mistrzostw Polski ze Śląskiem Świętochłowice. Mecz odbędzie się na torze przy ul. Parkowej.

Ten sezon CS Superligi jest bardzo specyficzny. Ze względu na koronawirusa, w fazie zasadniczej zespoły odjeżdżały po jednym meczu każdy z każdym, a z rewanżów zrezygnowano. Śląsk przyjechał do Gniezna - na początku lipca triumfowali podopieczni trenera Marcina Puka - 75:72. To nie był łatwy triumf, gdyż Orzeł do samego końca był bardzo mocno naciskany przez rywala. Z pewnością tak będzie i tym razem.

Gnieźnianie mają sporo mocnych punktów. Liderzy zespołu to m.in. Arkadiusz Szymański, Wojciech Małecki czy Mikołaj Menz. Mają więc kim postraszyć rywala. Z drugiej strony, Śląsk też ma mocnych zawodników. Zdecydowanie wyróżnia się Dawid Bas, który jest obecnie jednym z najlepszych speedrowerzystów w Polsce.

Finał zapowiada się arcyciekawie. Na pewno warto udać się na Parkową, by dopingować gnieźnieńskich speedrowerzystów. Tutaj walka toczyć się będzie na najwyższym stopniu!

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane