Jesteś tutaj:Sport Jubileuszowy turniej szachowy za nami
wtorek, 29 grudnia 2020 07:30

Jubileuszowy turniej szachowy za nami

  mn
Jubileuszowy turniej szachowy za nami zdjęcie nadesłane

W niedzielę, 27 grudnia 2020 roku w formule online odbył się Jubileuszowy 50. Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna.

Zawody te wpisały się na stałe w historię gnieźnieńskiego sportu. Jest to najdłużej (bo od 1971 roku), nieprzerwanie organizowana impreza sportowa w naszym mieście. Na przestrzeni tak długiego okresu występowały różne trudności organizacyjne i miały miejsce niespodziewane sytuacje kryzysowe. Tak było np. na początku 1982 roku, w trakcie trwania stanu wojennego i obowiązującego wówczas zakazu zgromadzeń. Pomimo wszystkich tych niedogodności i kłopotów turniej każdego roku dochodził do skutku. I tym razem, pomimo pandemii i związanych z nią zakazów, tradycji stało się zadość.

W 11-rundowych zawodach, rozegranych tempem 7’+4’’ dla zawodnika na partię udział wzięło 106 miłośników królewskiej gry z wielu szachowych ośrodków. Zwycięstwo odniósł mistrz FIDE Kamil Plichta z Gostmata 83 Gostynin przed mistrzem FIDE Janem Klimkowskim ze Smecza Konin i arcymistrzem Jackiem Tomczakiem z Akademii Szachowej Gliwice.

Imprezę sfinansowano ze środków Urzędu Miasta Gniezna i Miejskiego Ośrodka Kultury. Oprócz nagród finansowych i rzeczowych dla triumfatorów przygotowano również okolicznościowe medale pamiątkowe. Turniej sprawnie sędziował Szymon Banach.

Zestawienie nagrodzonych w poszczególnych klasyfikacjach:

I miejsce - Kamil Plichta

II miejsce - Jan Klimkowski

III miejsce - Jacek Tomczak

IV miejsce - Krzysztof Chojnacki

V miejsce - Piotr Dudziński

VI miejsce - Sebastian Półtorak

VII miejsce - Rafał Janicki

VIII miejsce - Kamil Szadkowski

IX miejsce - Dominika Stochniałek

X miejsce - Rafał Nowak

Najlepszy zawodnik Chrobrego: Krzysztof Chojnacki. Najlepsza zawodniczka Chrobrego: Zuzanna Szeląg

Najlepsza kobieta: Zuzanna Szeląg

Najlepszy senior powyżej 60 roku życia (ur. 1960 i starsi): Kujawski Ryszard

Najlepszy junior do lat 18: Paweł Piekielny

Najlepszy junior do lat 14: Paweł Jędraszek

Najlepszy junior do lat 12: Kacper Ugorek

Najlepszy junior do lat 10: Michał Górecki

Nagroda za 50 miejsce w turnieju: Adam Jakielczyk

Trzech najlepszych juniorów ChrobregoStanisław Borkowski, Witold Lewandowski, Karol Stanisławski

Trzech najlepszych zawodników Szkółki Szachowej MOK z grupy początkującej: Iwo Maciejewski, Adam Górecki. Trzech najlepszych zawodników Szkółki Szachowej MOK z grupy średniozaawansowanej: Tomasz Nawrocki, Wiktor Jędrys, Maksymilian Żelazowski,

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie www.lkschrobry.gniezno.pl

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane