Jesteś tutaj:Sport Zmiana w KS „Stella” Gniezno
poniedziałek, 04 stycznia 2021 08:01

Zmiana w KS „Stella” Gniezno

 
Zmiana w KS „Stella” Gniezno zdjęcie nadesłane

Z dniem 4 stycznia 2021 roku rezygnację z funkcji trenera i członka Zarządu KS „Stella” Gniezno złożył Tadeusz Nowak, związany z klubem przez prawie cztery dekady.

Po 37 latach obecności w gnieźnieńskiej „Stelli” z klubem rozstaje się Tadeusz Nowak. Związany z nią od 1983 roku najpierw jako zawodnik i trener, a potem jako trener i działacz, poinformował o tym w swoim oświadczeniu. 

W tym okresie klub „Stella” zdobył aż 53 medale w Mistrzostwach Polski, w tym 8 medali złotych, 11 srebrnych i 34 brązowe. Przez 12 sezonów drużyna kobiet startowała w rozgrywkach 1 ligi, a przez dwa sezony w Ekstraklasie. Klub wygrał w 2004 roku klasyfikację drużynową Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Kilkoro zawodników było reprezentantami Polski. W 2005 roku, aż 3 naszych zawodników: Maciej Karmoliński, Bartosz Bednarkiewicz i Weronika Walna reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w Pradze. Ten rekord - ilości aż  3 zawodników z jednego klubu na takiej imprezie nie został do dzisiaj pobity. Również ja miałem satysfakcję być na tej imprezie trenerem reprezentacji Polski, podobnie jak na kilku innych zawodach międzynarodowych - informuje, dodając iż samych medali na mistrzostwach wielkopolski nie da się zliczyć za cały ten czas. 

- Klub „Stella” Gniezno przez bardzo wiele lat był zdecydowanie najsilniejszym klubem w Wielkopolsce i czołowym w Polsce. Sekcja zawsze stawiła przede wszystkim na szkolenie młodzieży. Startująca przez wiele lat drużyna w 2 lidze męskiej była zawsze najmłodszym zespołem w rozgrywkach. Ważnym elementem było zawsze też wychowywanie młodzieży przez sport. W tym czasie Klub zorganizował wiele imprez rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Wielkopolski, zawodów wojewódzkich, powiatowych, dziewięć Ogólnopolskich Memoriałów im. Jarosława Maćkowiaka, cykl osiemnastu lat turniejów „Szukamy Młodych Talentów” - pisze Tadeusz Nowak, dodając na koniec powody swojego odejścia: Te 37 lat pracy w Gnieźnie były dla mnie na pewno najważniejszymi i najpiękniejszymi w moim życiu.  Ze względu na ogromny sentyment jest to dla mnie bardzo trudna decyzja. Jednak w sytuacji panującej od ponad roku związanej z moja osobą, statusem mojego zatrudnienia w Gnieźnie, nie widzę możliwości kontynuowania działalności trenera z pełnym zaangażowaniem. Dojazdy z Poznania do Gniezna czy Niechanowa są zbyt czasochłonne i mało efektywne. Tak się składa, że zostałem właśnie wybrany na stanowisko Prezesa Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego – wiodącego w ostatnim czasie klubu w Wielkopolsce. Od prawie dwóch lat jestem też trenerem w Ośrodku PZTS właśnie w Luboniu. Nadal pragnę też aktywnie działać jako Prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.

Na końcu Tadeusz Nowak podziękował wszystkim osobom z którymi przez te wszystkie lata miał okazję współpracować.

1 komentarz

  • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 04 stycznia 2021 13:35 napisane przez kibolo

    Może ktoś z władz miasta wypowie się na temat:"..sytuacji panującej od ponad roku związanej z moja osobą, statusem mojego zatrudnienia w Gnieźnie, nie widzę możliwości kontynuowania działalności trenera z pełnym zaangażowaniem". W innym przypadku o władzach miasta będzie można sądzić że przyłożyli rękę do wyrzucenia autorytetu jakim jest pan Nowak.Co na to panowie Tomaszewski-poseł,panowie Dolaciński,Kujawa,Kowalski...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane